Odnaleziono zwłoki zaginionego. Były zawinięte w dywan i zakopane w lesie. Zatrzymano podejrzanego o morderstwo

Zarzut zabójstwa dla 34-latka i niepowiadomienia organów ścigania o przestępstwie oraz pomocnictwa w zacieraniu śladów dla 38-latka to finał sprawy, nad wyjaśnieniem której pracowali policjanci stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Fot. Policja

Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zdarzeniu, do jakiego w grudniu ubiegłego roku doszło w jednym z mieszkań na warszawskich Bielanach.

Podczas spotkania towarzyskiego doszło do kłótni pomiędzy dwoma mężczyznami. W trakcie szarpaniny jeden z nich zaatakował drugiego nożem, czego następstwem była śmierć 34-latka.

W połowie lutego policjanci wpadli na trop sprawców zabójstwa. 34 i 38-letni mężczyźni zostali zatrzymani. W trakcie czynności procesowych wskazali miejsce ukrycia zwłok kolegi.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci, współbiesiadnicy zawinęli mężczyznę w dywan i wywieźli, po czym zakopali w lesie w Aninie.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawił zatrzymanym zarzuty. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 34-latek będzie odpowiadał za zabójstwo, 38-latek natomiast za niepowiadomienie organów ścigania o przestępstwie i pomocnictwo w zacieraniu śladów zbrodni.

Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli u zatrzymanego 35-latka ponad 210 tysięcy złotych.

Tekst: Edyta Adamus


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c