Organizacja komunikacji miejskiej podczas Nocy Muzeów

Organizacja komunikacji miejskiej podczas XIII Warszawskiej Nocy Muzeów

fot. ZTM

fot. ZTM

od 14.05.2016 (sobota) od godz. 12:30 do 15.05.2016 (niedziela) do godz. 03:00

W związku z organizacją przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy imprezy
„XIII Warszawska Noc Muzeów” od dnia 14.05.2016 r. od ok. godz. 12:30 do dnia 15.05.2016 r. do ok. godz. 03:00 zostają wprowadzone następujące zmiany
w funkcjonowaniu komunikacji związane z ww. imprezą:

AUTOBUSY

1) W ramowych godzinach 12:30 – 14:00 odbędzie się parada autobusów zabytkowych na trasie: PL. DEFILAD – Marszałkowska – plac Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Grójecka – zawrotka na pl. Narutowicza – Grójecka – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – al. Prymasa Tysiąclecia – Kasprzaka – Prosta – Towarowa – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – Słowackiego – Włościańska – pętla autobusowa METRO MARYMONT.

2) Od godz. 18:00 do końca kursowania dla linii 191 zmieniona zostaje lokalizacja przystanku dla wsiadających. Zamiast przystanku PL. NARUTOWICZA 15 będzie obowiązywał przystanek PL. NARUTOWICZA 16 (przed wjazdem na plac, na co dzień obowiązujący jako „dla wysiadających”).

3) W ramowych godzinach 18:00 – 02:00 uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe  B, D, E, F, G i J kursujące na trasach:

linia B: PL. DEFILAD – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – Puławska –
al. Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW 12 – Przyczółkowa – al. Wilanowska – Puławska – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

linia D: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda –pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Trasa W-Z – Targowa – Ząbkowska – Radzymińska – Folwarczna – Kawęczyńska – Ząbkowska  – KONESER 51 – Ząbkowska – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

linia E: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – pl. Piłsudskiego – Moliera – Senatorska – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska – MUZEUM KATYŃSKIE 51 – Wenedów – Wybrzeże Gdyńskie – Krasińskiego – PL. WILSONA 18 – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Sanguszki – Konwiktorska – Bonifraterska –
pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska –  Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

linia F: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Anielewicza – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

linia G: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Twarda – pl. Grzybowski – Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – Trasa W-Z – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Bliska- Żupnicza – Chodakowska – DRUKARNIA PAP 52 – Mińska – NEON MUZEUM 51 – Mińska – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

linia J: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE 01 – Belwederska – Gagarina – Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka – Piękna – Aleje Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Aleje Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska – Marszałkowska – PL. DEFILAD,

UWAGA! Dodatkowo Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej uruchomi w ramach własnej działalności w ww. godzinach specjalne linie autobusowe A i K kursujące na trasach:

linia A: PL. DEFILAD – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego – al. Armii Ludowej – Wawelska – Grójecka – pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy – Towarowa – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska – PL. DEFILAD

linia K: PL. DEFILAD – Marszałkowska – Aleje Jerozolimskie – Bracka – pl. Trzech Krzyży – Książęca – Ludna – Solec – Dobra – MARIENSZTAT 01 – Dobra – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Solec – Ludna – Książęca – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Emilii Plater – Świętokrzyska  – Marszałkowska – PL. DEFILAD.

Linie A i K będą obsługiwane przez MZA, jak i w ramach własnej działalności KMKM.

Kursowanie ww. linii odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy. Przejazd liniami B, D, E, F, G i J jest bezpłatny.

4) Do ok. godz. 02:30 zostaje wydłużone kursowanie linii autobusowych 116 i 507 na trasach podstawowych (dla linii 116 z uwzględnieniem weekendowego objazdu ul. Krakowskie Przedmieście).

Kursowanie ww. linii odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

5) Do ok. godz. 02:30 ze zwiększoną częstotliwością będą kursowały linie nocne: N12, N13,N24, N25, N35, N37, N42, N43, N44, N64 i N81.

Kursowanie ww. linii odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

Wybrane kursy linii N25 i N42 – zgodnie z załączonymi rozkładami jazdy – będą odjeżdżały z przystanku DW. CENTRALNY 01 (z pominięciem pętli przy „Złotych Tarasach”).

TRAMWAJE

1) Do godz. ok. 02:30 zostaje wydłużone kursowanie tramwajów (dotyczy tylko dodatkowych kursów na nw. liniach): linii 2 (na trasie podstawowej) , 4 (na trasie skróconej do pętli ANNOPOL), 9 (na trasie podstawowej), 13 (na trasie zmienionej
WIATRACZNA – Grochowska – Zamoyskiego – Targowa – … – Obozowa – Dywizjonu 303 – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – Os. GÓRCZEWSKA) i 33 (na trasie podstawowej),

Kursowanie ww. linii odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.

UWAGA! Dodatkowo Tramwaje Warszawskie uruchamiają w ramach własnej działalności w ramowych godzinach 19:00 – 01:30 specjalną linię tramwajową M kursująca na trasie:

linia M: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa- Krzywickiego – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Bankowy – Trasa W-Z – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – Czynszowa –CZYNSZOWA 01 – Czynszowa – Stalowa – 11 Listopada – Targowa – Trasa W-Z – pl. Bankowy – Marszałkowska- pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA.

Przejazd linią M jest bezpłatny

METRO

W związku z organizacją w tym samym dniu imprezy sportowej na Stadionie Narodowym kursowanie metra odbywało się będzie wg niżej podanych zasad:

Na linii M2 od godz. 16:00 do czasu rozpoczęcia imprezy sportowej na Stadionie Narodowym (planowanego o godz. 19:00) oraz od zakończenia imprezy sportowej (planowanego na ok. godz. 22:00) do zakończenia akcji rozwozowej pociągi metra będą kursowały z częstotliwością ok. 3 min.

W godz. od 19:00 do ok. 22:00 linia metra M2 będzie kursowała z częstotliwością 5 min.

SKM

Uruchomione zostaną dodatkowe kursy SKM linii S1, S2 i S3 zgodnie z załączonym rozkładem jazdy.

ZMIANY PRZYSTANKOWE

Od godz. 18:00 do ok. godz. 03:00 uruchamia się funkcjonowanie przystanków:

– PL.DEFILAD 51, 52, 53, 54, 55 i 56,
– MUZEUM KATYŃSKIE 02,
zlokalizowany w ul. Zakroczymskiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szymanowską i ul. Wenedów,
– PL. GRZYBOWSKI 01,
– ROZBRAT 07,
– NEON MUZEUM 51,
zlokalizowany w ul. Mińskiej  ok. 500 m za skrzyżowaniem z ul. Chodakowską,
– PL. ZAWISZY 10,
– KONESER 51,
zlokalizowany w ul. Ząbkowskiej  ok. 20 m przed przystankiem MARKOWSKA 01,
– DRUKARNIA PAP 52,
zlokalizowany w ul. Chodakowskiej  ok. 50 m przed skrzyżowaniem z ul. Mińską.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c