Patryk Jaki: powstanie 19 dzielnica Warszawy. „Dzielnica innowacji, najniższych podatków, zielone płuca Warszawy”

Na konwencję wyborczą Patryka Jakiego przy ul. Złotej przyszły tłumy ludzi. Kandydat na prezydenta Warszawy zaprezentował dziś wizję nowej dzielnicy. „Będzie to obszar największych innowacji i najniższych podatków” – powiedział polityk.

„To jest prawie osiem tysięcy hektarów pod inwestycje, czyli prawie obszar Żoliborza. To będzie teren pod inwestycje, ale też Natura 2000, który będziemy chcieli lepiej chronić” – mówił Patryk Jaki.

Polityk wymieniał, że chce, by nowe tereny pełniłyby funkcje rekreacyjną z basenami i aquaparkami, funkcje sportową, turystyczną, czy wreszcie biurową, usługową i mieszkaniową.

Podkreślił, że ma zamiar stworzyć tam największy w Europie citylab, który będzie płucami Warszawy.

W nowej dzielnicy miałby być też wprowadzony elektroniczny system zarządzania ruchem, taksówki wodne i lepszy transport publiczny.

By przyciągnąć młodych pomysłodawców, firmy założone w tym miejscu mogłyby uzyskać 24 miesiące kompletnego zwolnienia z ZUS.

Fundusze miałyby zostać pobrane nie tylko z budżetu stolicy, ale również budżetu państwa oraz partnerów publiczno-prywatnych i funduszy inwestycyjnych. Nie wiadomo jednak, jaki byłby koszt inwestycji. Patryk Jaki zapewnia, że kiedy zwycięży w wyborach przystąpi do uruchomienia wszystkich procedur zmierzających do ustalenia konkretnego planu i kosztorysu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.