Pędził niemal 170 km/h w terenie zabudowanym!

Mieszkańcy zgłosili, że na odcinku – od ulicy Wawerskiej w Otwocku do ulicy Piłsudskiego w Józefowie, jeździ z dużą prędkością osobowy mercedes. Policjanci natychmiast namierzyli wskazane przez obywateli auto, ruszyli za nim oznakowanym radiowozem z wideorejestratorem i zatrzymali, kiedy kierowca mercedesa gwałtownie przyśpieszył do 169 km/h w terenie zabudowanym.

Fot. Komenda Stołeczna Policji

O tym, że otwocczanie zdecydowanie reagują na naruszenia przepisów w ruchu drogowym przez kierowców, szczególnie w porze nocnej, pisaliśmy już kilkakrotnie.

Policjanci każdą informację oraz zgłoszenie od mieszkańców dokładnie sprawdzają i zawsze patrolują rejon, w którym mogło dochodzić do samochodów „driftów” bądź niebezpiecznej jazdy z nadmierną prędkością.

Po godzinie 23 w Otwocku mieszkańców zaniepokoiły niebezpieczne manewry osobowego mercedesa, który miał jeździć, łamiąc ograniczenia prędkości, na odcinku od ulicy Wawerskiej w Otwocku do ulicy Piłsudskiego w Józefowie.

Dyżurny skierował w ten rejon policyjną załogę drogówki w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Policjanci byli przygotowani na sprawdzenie, czy faktycznie kierowca mercedesa niebezpiecznie „szarżuje” po otwockich  ulicach.

Funkcjonariusze patrolując miasto, zauważyli mercedesa, który jechał ulicą Kołłątaja, następnie ruszył w kierunku Józefowa i dalej w kierunku Warszawy. Na ulicy Sikorskiego w Józefowie mercedes zaczął przyspieszać i oddalać się.

Po chwili policjanci dokonali pomiaru, mercedes jechał 169 km/h. Policjanci interweniowali, a następnie dali kierowcy sygnał, aby ten zatrzymał się do kontroli.

Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy 19-latkowi z Otwocka, który kierował mercedesem.

Kierowca w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym straci prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Policjanci dziękują mieszkańcom za reakcję i powiadomienie – dodała policja.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c