PGE odłączy prąd za niezapłacenie 3,46 zł? Specjaliści ostrzegają

Specjaliści ostrzegają o nowym rodzaju oszustwa, w którym wykorzystywany jest wizerunek Polskiej Grupy Energetycznej. Nie daj się nabrać. Możesz stracić wszystkie swoje oszczędności!

Fot. Warszawa w Pigułce

Ten rodzaj zagrożenia pojawia się co jakiś czas. Oszuści rozsyłają wiadomości SMS, które informują o odłączeniu prądu elektrycznego. Aby do tego nie doszło, należy uregulować płatność w wysokości 3,46 zł. W SMSie znajduje się link, prowadzący do fałszywej bramki płatności. Podając swoje dane do karty płatniczej, przekazujesz je przestępcom! W ten sposób możesz stracić wszystkie oszczędności z konta.

Taką wiadomość otrzymała również Agata. Kobieta pracuje zdalnie, przestraszyła się, że odłączą jej prąd, dlatego chciała jak najszybciej uregulować płatność.

Suma podana w wiadomości nie była zbyt duża. Pomyślałam, że ostatnim razem przelałam PGE za małą sumę – tłumaczy kobieta.

Na całe szczęście jej mąż Bartek odezwał się do CyberRescue, aby upewnić się czy nie jest to oszustwo. – Otrzymując takie wiadomości, zawsze zachowajmy ostrożność i zastanówmy się, czy dana firma na pewno chciałaby od nas podania danych do karty płatniczej – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Takie oszustwa będą powracać cały czas. Przede wszystkim otrzymując takie podejrzane wiadomości, należy sprawdzić czy nasze dane osobowe nie brały udziału w wycieku do sieci – mówi Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Zapamiętaj, że gdy otrzymujesz wiadomość e-maila z linkiem, nie klikaj w nie odruchowo. Zazwyczaj skłaniają one odbiorcę do szybkiego działania. W ten sposób możesz bardzo łatwo stracić wszystkie oszczędności z konta. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy faktycznie dana firma wysłała daną wiadomość, zadzwoń na infolinię i upewnij się, jak możesz bezpiecznie wykonać płatność.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c