Pierwszy budynek połączony z metrem. Gdzie stanął?

W Warszawie powstał budynek, którego podziemie zostało połączone z podziemiami stacji metra. Mowa o inwestycji Centrum Marszałkowska z nowym Sezamem, z którego będzie można przejść do stacji Świętokrzyska.

Fot. Warszawa w Pigułce

Nowy biurowiec przy ul. Marszałkowskiej zastąpił dom handlowy Sezam.

„Korytarz z metra prowadził będzie do lokali handlowych poziomu -1, stanowiących wyodrębnioną i samodzielną część budynku „Nowy Sezam”. Będzie to kontynuacja funkcji domu towarowego, obejmującego samoobsługowy sklep spożywczy Społem Śródmieście, drogerię, sklep z artykułami AGD, kwiaciarnię i mniejsze usługi. Mieszkańcy będą mogli powrócić do zakupów, które załatwiali w dawnym DT Sezam” – mówi Krzysztof Tyszkiewicz, wiceprezes zarządu BBI Development w rozmowie z portalem transport-publiczny.pl.

Wejście przez pasaż dostępne będzie w godzinach pracy Społem. Do metra będzie też prowadziło wejście w podcieniu budynku. To ostatnie otwarte będzie przez całą dobę.

Póki co wejście nie jest w żaden sposób oznaczone. Tutaj potrzebna będzie zapewne zgoda spółki Metro Warszawskie.

Data otwarcia nowego kompleksu to 6 czerwca 2018 roku.

Źródło: transport-publiczny.pl

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.