Pierwszy kurs „Dragona” – nowego, klimatyzowanego (i niedrogiego) pociągu Kolei Mazowieckich

19 grudnia 2015 roku o godzinie 9:19 z dworca Warszawa Wschodnia po raz pierwszy wyruszył pociąg Kolei Mazowieckich do Krakowa. „Dragon”, złożony z klimatyzowanych wagonów piętrowych, będzie kursował w weekendy. Bilet na przejazd można kupić już za 40 zł. W inauguracji połączenia uczestniczył Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, oraz Dariusz Grajda, członek zarządu KM, dyrektor handlowy.

IMG_3365

Fot. Koleje Mazowieckie

Pociąg do Krakowa odjechał z Warszawy Wschodniej o godzinie 9:19, a do stacji Kraków Główny dotarł o 12:14. W drogę powrotną wyruszył o godzinie 16:18 i dowiózł podróżnych do Warszawy Wschodniej na 19:08. Również tego dnia swoje weekendowe kursy zainaugurował pociąg „Słoneczny” do Gdyni, wyjeżdżając z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20.

Kolejne działania spółki świadczą o jej dynamicznym rozwoju, co nas, jako właściciela, niezmiernie cieszy. Unowocześnia się tabor, Koleje Mazowieckie wprowadzają różne udogodnienia dla pasażerów. A pasażerowie to doceniają, bo w ostatnich latach zdecydowanie ich przybywa – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Jak widać, Koleje poszerzają nie tylko sposób działania, ale i obszar, liczymy więc na to, że stałe kursy do Krakowa i Gdyni przysporzą KM kolejnych wielbicieli.

Zarówno „Dragon”, jak i „Słoneczny”, kursują w weekendy i są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także posiadają przewijaki dla niemowląt. W składach jest dostępny catering. Można także nieodpłatnie przewieźć psa lub rower.

Pomysł uruchomienia połączeń weekendowych do Krakowa i do Gdyni tak naprawdę był inspirowany sugestiami naszych podróżnych i poparty świetnym wynikiem przewozowym pociągu „Słoneczny” w ostatnim sezonie letnim (ponad 117,6 tys. podróżnych). Jeśli połączenia okażą się trafionym pomysłem, zarówno pod kątem rentowności, jak i popularności wśród podróżnych –
– a wierzę, że tak będzie – to wejdą one na stałe do naszej oferty
– powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Koleje Mazowieckie to przede wszystkim przewoźnik regionalny, którego priorytetem jest świadczenie usług w zakresie kolejowego transportu pasażerskiego na terenie Mazowsza. Jednak spółka nie wyklucza kontynuacji wyjazdów do innych miast. Warunkiem jest duże zainteresowanie podróżnych i wysoka frekwencja, w „Dragonie” oraz „Słonecznym”.

Fot. Koleje Mazowieckie

Fot. Koleje Mazowieckie

Pociąg „Dragon” Warszawa Wschodnia – Kraków

Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Wschodnia – Kraków Główny wynosi 40 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 19,60 zł, uczniowie 25,20 zł,
a cena biletu w ofercie KM 35 wyniesie 26 zł.

Pociąg „Słoneczny” Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna

Pociąg do Gdyni odjeżdża z Warszawy Zachodniej o godzinie 7:20 i na miejsce dociera o godzinie 11:38. W drogę powrotną rusza o godzinie 13:40 i do Warszawy Zachodniej dociera o godzinie 17:44. Cena biletu normalnego na trasie Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna wynosi 45 zł. Od tej ceny przysługują ulgi ustawowe i handlowe, dlatego np. studenci zapłacą 22,05 zł, uczniowie 28,35 zł, a cena biletu w ofercie KM 35 (dla osób do 26 roku życia i po 60 roku życia) wyniesie 29,25 zł.

Fot. Koleje Mazowieckie

Fot. Koleje Mazowieckie


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.