Pociąg z Krakowa do Gdańska w 35 minut. Pomysł Politechniki Warszawskiej. „Ponad 1 000 km/h” [WIDEO]

Zespół z Politechniki Warszawskiej dostał się do finału konkursu na naddźwiękowy pojazd lądowy, który odbył się w Stanach Zjednoczonych. Żeby jednak zbudować prototyp pojazdu, potrzebne jest wparcie, dlatego konstruktorzy stworzyli stronę crowdfundingową.

Dzięki Hyperloop podróz z Krakowa do Gdańska trwałaby zaledwie 35 minut. Jak to możliwe? Wyjaśniają to konstruktorzy:

„Jest to kapsuła poruszająca się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco redukujemy opór powietrza. Pojazd porusza się bez kontaktu z podłożem wykorzystując magnetyczną lewitację oraz łożyska powietrzne.” – piszą autorzy projektu.

Żeby zbudować prototyp potrzebne są ogromne nakłady finansowe, dlatego konstruktorzy proszą o wsparcie:

„Zbudujmy prototyp Hyperloop’a! Dołączmy do grona liderów innowacji i pokażmy światu potęgę Polskiej myśli technicznej. Jesteśmy świadomi ogromu tego przedsięwzięcia ale chcemy zrobić pierwszy krok – zbudować demonstracyjny prototyp do dalszych badan i rozwoju. W tym celu potrzebujemy waszego wsparcia.”

Szczegóły na temat projektu i wsparcia znajdują się na stronie crowdfundingowej projektu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.