Podano przyczyny awaryjnego lądowania na lotnisku Chopina

Wyjaśnianie są przyczyny awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT Bombardier Q400 na lotnisku Chopina w Warszawie – podała w czwartek w komunikacie Państwowa Komisja Badań Wypadków Lotniczych.

Fot. Kamil Leczkowski PHOTO

 

„W dniu dzisiejszym i w dniach następnych zespół badawczy PKBWL będzie wykonywał dalsze czynności mające na celu ustalenie przyczyny zdarzenia i zaproponowaniu działań zapobiegających takim zdarzeniom w przyszłości” – czytamy w komunikacie.

Dodano, że zaraz po zdarzeniu na miejsce przybyli członkowie Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, „którzy wykonali rutynowe czynności, polegające na zabezpieczeniu rejestratorów pokładowych i zebraniu dowodów na miejscu zdarzenia”.

Jak wskazano, do wypadku doszło w środę o godzinie 19.19. „Samolot typu Bombardier DASH, znaki rozpoznawcze SP-EQG, nr. rejsu LO 3924 lądował awaryjnie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przyczyną awaryjnego lądowania były problemy techniczne związane z golenią przedniego podwozia” – poinformowała komisja.

„Na pokładzie było 59 pasażerów, dwóch członków załogi lotniczej i dwóch członków załogi kabinowej. Załoga i pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani, podczas ewakuacji nikt nie odniósł obrażeń” – napisano.

Dodano, że samolot został usunięty z drogi startowej po ok. czterech godzinach od zdarzenia.

Źródło: www.kurier.pap.pl

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.