Podejrzany za ohydny czyn zatrzymany. Przyznał się do winy

Policjanci z mokotowskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież wózka inwalidzkiego. Podejrzany pozbawił możliwości poruszania się 26-latka z porażeniem mózgowym, a jego 65-letniej matce przysporzył wielu poważnych kłopotów.

Fot. Policja Mokotów

To jeden z najbardziej bulwersujących społecznie przypadków, gdyż dotyczył on osoby, która może się poruszać jedynie dzięki temu wózkowi. Policjanci zajęli się sprawą bezpośrednio po zgłoszeniu.

Policjanci poszukiwali wózka i osoby, która dopuściła się tego przestępstwa, ale też postanowili pomóc 65-letniej mamie niepełnosprawnego mężczyzny, która wkłada cale serce w opiekę nad nim.

Funkcjonariusze chcieli zorganizować środki na sfinansowanie zakupu nowego wózka, ale na wniosek kobiety NFZ zrefundował jego całość. Oczekiwanie na przystosowanie wózka do potrzeb 26-latka może jednak potrwać kilka tygodni. Po naszej publikacji Caritas Archidiecezji warszawskiej zaoferowało swoją pomoc. Po kontakcie z policją pomogli kobiecie zorganizować wózek zastępczy do czasu otrzymania specjalnego urządzenia z NFZ.

W tym samym czasie operacyjni z wydziału, zajmującego się ściganiem przestępstw przeciwko mieniu, ustalili, że kradzieży dopuścił się karany w przeszłości 33-latek, który nie miał stałego miejsca pobytu, zatrzymał się na jakiś czas u znajomych, zamieszkujących w pobliżu miejsca przestępstwa. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Przyznał się, że faktycznie ukradł wózek, ale odmówił jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie.

Funkcjonariusze zatrzymali też jego dwóch znajomych, którzy jak się okazało, byli poszukiwani listami gończymi za występki z przeszłości. 33-latek usłyszał zarzuty, za które teraz sąd może go skazać na 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Robert Koniuszy/is


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c