Policja publikuje informacje o śmiertelnym wypadku pod Warszawą i apeluje o uwagę

W piątkowy wieczór w Pogorzeli w gminie Celestynów miał miejsce poważny wypadek drogowy. W wyniku zderzenia citroena c3 z rowerem, śmierć na miejscu poniósł rowerzysta. Kierująca osobówką była trzeźwa. Śledztwo w tej sprawie będzie teraz prowadzić prokuratura.

Fot. KSP

 

Po 21.00 w piątkowy wieczór na drodze powiatowej w Pogorzeli, w gminie Celestynów, doszło do drogowej tragedii z udziałem rowerzysty, którym był 55-letni mieszkaniec gminy Celestynów. Uderzony przez osobowego citroena c3, którym kierowała 43-letnia mieszkanka Otwocka, w wyniku odniesionych obrażeń, zginął na miejscu.

Policjanci zbadali kierowcę osobówki. Kobieta była trzeźwa. Pod nadzorem prokuratora, na miejscu wypadku, policjanci prowadzili czynności procesowe. W następnej kolejności, wyjaśnienie przyczyn zdarzenia drogowego, będzie przedmiotem śledztwa.

Aby wzmóc we wszystkich użytkownikach dróg ostrożność i czujność, policjanci apelują do kierowców, aby jadąc o każdej porze czy to w dniu, czy w nocy zwracali uwagę na otoczenie, na drogę, ścieżki rowerowe i na rowerzystów. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego, taki jak pieszy, rowerzysta i motocyklista, jest szczególnie narażony na urazy. W konfrontacji z samochodem, kiedy dochodzi do zderzenia, zwykle nie ma szans.

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie przepisów, jazdę z dozwoloną prędkością, skupienie podczas kierowania, a do pieszych i rowerzystów, co w ich przypadku jest najważniejsze, zwracanie szczególnej uwagi na manewry kierujących samochodami i zakładanie elementów odblaskowych oraz dbanie o właściwe oświetlenie w rowerach.

Jeżeli te wszystkie warunki będą spełnione, to częstotliwość występowania niebezpiecznych zdarzeń będzie zdecydowanie mniejsza, a może całkowicie uda się uniknąć podobnych tragedii – jak ta, która wydarzyła się w Pogorzeli.

Policjanci zapowiadają prowadzenie kontroli oraz działań, w kierunku poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników na drogach powiatu otwockiego.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.