Blisko 50 zgłoszeń po poniedziałkowej burzy

Do godz. 10:30 straż miejska przyjęła 48 zgłoszeń dotyczących głównie wiatrołomów. Powalone drzewa i konary zgłoszono m.in. na ul. Karmelickiej, Brukselskiej, Modlińskiej, Topiel czy Ratuszowej. Informacje dotyczyły również powstałych na skutek intensywnych opadów rozlewisk wody. 

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Funkcjonariusze po potwierdzeniu zgłoszenia zabezpieczają teren przed dostępem osób postronnych, wzywają odpowiednie służby, a tam, gdzie to możliwe, sami usuwają przeszkody.

Niemal pół tysiąca zgłoszeń. Podsumowanie piątkowej nawałnicy

Skutki piątkowej nawałnicy odczuwalne były w całej Warszawie. Do końca dnia strażnicy miejscy przyjęli 475 zgłoszeń dotyczących zniszczeń spowodowanymi burzą i silnym wiatrem.

Najczęstsze zgłoszenia wpływające na nr alarmowy straży miejskiej w trakcie i po nawałnicy, która przeszła nad Warszawą we wczesnych godzinach popołudniowych to informacje dotyczące przewróconych drzew, połamanych konarów i gałęzi spadających na zaparkowane auta, blokujących ulice i chodniki. Najwięcej zgłoszeń dotyczących wiatrołomów wpłynęło z terenu Ochoty, Śródmieścia i Mokotowa.

Podczas piątkowych działań straż miejska była w stałym kontakcie ze służbami miejskimi. Ze względu na rozmiar szkód w wielu przypadkach niezbędna była interwencja straży pożarnej dysponującej specjalistycznym sprzętem.

Ostrzeżenie pogodowe na poniedziałek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o wystąpieniu w poniedziałek 20 czerwca na terenie województwa mazowieckiego intensywnych opadów oraz burz, lokalnie z gradem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c