Prokuratura zajmie się „Pudzianem”. Groził imigrantom?

Mariusz Pudzianowski poza dużymi sukcesami w dziedzinie sportu i kulturystyki ma też swoją firmę pod Warszawą. Przedsiębiorstwo zajmuje się transportem i spedycją. Nic więc dziwnego, że strongmanowi zależy na bezpieczeństwie przesyłek międzynarodowych i zabrał w tej sprawie głos. To w jaki sposób to zrobił jest jednak dość kontrowersyjne. Po opublikowaniu wpisu, fundacja Hejtstop złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Fot. Mariusz Pudzianowski fanpage / Facebook

Fot. Mariusz Pudzianowski fanpage / Facebook

Chodzi o fotografię kija bejsbolowego i podpis:

„Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji.”

Wkrótce po publikacji fundacja Hejtstop złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Riposta ze strony Mariusza Pudzianowskiego była równie szybka:

„Skierowaliście w moją stronę topór wojenny droga fundacjo, ale moja artyleria w postaci Narodu Polskiego jest o wiele cięższa. Tanio skóry nie sprzedam. Polska górą! Mariusz Pudzianowski!! Polacy pokażcie siłę i dajcie dalej to!!” – napisał kulturysta – „Zakompleksiona, sfrustrowana kobieta szkodząca normalnym ludziom. Joanna Grabarczyk z „Hejtstop” za życiową misję obrała sobie donoszenie do prokuratury na tych, którzy nie myślą tak samo jak jej przełożeni.” – dodał. Pod spodem umieścił fotografię przewodniczącej fundacji z podpisem: „uważaj, bo na Ciebie tez doniesie”.

Hejtstop zapowiedział, że na ten wpis również odpowie prawnie. Mariusz Pudzianowski nie wycofuje się jednak ze swoich słów:

„Na swoim profilu napisałem stanowczo, że będę czekał na imigrantów, próbujących łamać prawo, poprzez niszczenie oraz włamywanie się na moje ciężarówki. Zamieściłem też kilka filmików nagranych w pobliżu terminali w Calais. Teraz prokuratura ma sprawdzić, czy nie nawoływałem do nienawiści – bo manifestowałem chęć swojej obrony przed bandytami.

Dowiedziałem się o tym wszystkim od moich pracowników, że prokuratura ma mnie ścigać. Jeżeli te informacje się potwierdzą, to będzie to jakaś kompletna paranoja. Mam zamiar pilnować swojego mienia. Jak mi ktoś się do domu włamie, to będę bronić swojego dobytku. Tak samo jest z moimi pracownikami oraz ciężarówkami w Mariusz Pudzianowski Transport

Moje zdanie nadal podtrzymuję, bo wiem co się dzieje wśród imigrantów w Calais, którzy zagrażają moim pracownikom oraz niszczą powierzony mi towar! Imigrantów z Calais nigdy nie nazwę uchodźcami, ponieważ oni już są we Francji i uciekli już przecież przed wojną… dlaczego więc tak ich nazywamy? Tym bardziej, że większość z tych uchodźców atakuje tiry, wybija szyby, grozi nożami. To przed nimi chcę się bronić kijem, bo zignorowanie problemu wiążę się konsekwencjami w stylu: mandaty lub oskarżenia o szmuglowanie imigrantów po brytyjskiej stronie!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.