Przyszli aresztować ich za oszustwa. Kiedy weszli do mieszkania byli zszokowani tym, co zobaczyli

Małżonkowie Dawid i Anna S. na portalach internetowych wystawiali szereg aukcji, dotyczących sprzedaży głównie produktów dla dzieci. Z ustaleń prokuratury wynika, że po wpłacie produkty nigdy nie były wysyłane. Policja pojechała więc do Nowego Dworu w celu zatrzymania podejrzanych. To, co zobaczyli po wejściu do mieszkania było szokujące.

Fot. Policja.pl

Okazało się, że oszustwa nie będą jedynym przedstawionym zarzutem. Na komputerze ujawniono 300 plików o charakterze pedofilskim, ale i to jednak nie było wszystko.

Po wejściu do mieszkania policja była w szoku, kiedy zobaczyła w jakim stanie jest siedem psów, które małżeństwo posiada.

„Przedmiotowe przestępstwo zostało ujawnione, kiedy w innej sprawie w miejscu pobytu Dawida S., przeprowadzono czynność przeszukania i jego zatrzymania” – informuje Prokuratura w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Ujawniono, że małżonkowie Anna i Dawid S. w wynajmowanym mieszkaniu posiadali 7 psów, które były przetrzymywane w niewłaściwych warunkach bytowych, a nadto zwierzęta utrzymywane były w stanie nie leczonych chorób, jak również miały one założone ubranka, które nie były przeznaczone dla tego gatunku, co skutkowało między innymi deformacją kończyn. Z uwagi na ujawnione nieprawidłowości w utrzymywaniu zwierząt, zostały one odebrane właścicielom i przekazane do schroniska, gdzie otrzymały profesjonalną pomoc weterynaryjną”.

Prokuratura przedstawiła podejrzanym ponad 80 zarzutów dotyczące znęcania się nad zwierzętami, oszustw i posiadania treści o charakterze pedofilskim.

Wobec podejrzanego Dawida S. od dnia 27.11.2017r do chwili obecnej stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec Anny S. nie stosowano środków zapobiegawczych, z uwagi na odbywanie przez nią kary pozbawienia wolności w innej sprawie. Paweł R., na którego konto wpływały pieniądze za przedmioty został objęty dozorem policji. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do 12 lat”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.