Radna chce zmian na Bulwarach Wiślanych. „Zmiana oznakowania oraz kontrola prędkości rowerzystów i osób na hulajnogach”

Radna Warszawy Aleksandra Śniegocka- Goździk z Koalicji Obywatelskiej chce poważnych zmian na Bulwarach Wiślanych. Zwróciła się z tym do ratusza. Przede wszystkim zmiany jakie powinny się pojawić to zmiana oznakowania oraz kontrola prędkości poruszających się po ścieżce rowerzystów oraz osób na hulajnogach. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Aktualnie zgodnie ze znakami na Bulwarach Wiślanych jest strefa zamieszkania co oznacza, że piesi mają tam pierwszeństwo. Przypomnijmy też, że maksymalna prędkość na Bulwarach to 20 km/h.

Radna chce zmian po wypadkach, o których wcześniej informowaliśmy m.in. potrąceń pieszych przez rowerzystów oraz samych zderzeń rowerzystów na ścieżkach. Już wcześniej informowaliśmy, że rowerzyści urządzają sobie wyścigi kolarskie Bulwarami Wiślanymi co prowadzi do realnego zagrożenia w ruchu.

Rowerzysta potrącił pieszą na Bulwarach Wiślanych w okolicach Sanguszki. Kobieta trafiła do szpitala.

Rowerzysta potrącił na Bulwarach Wiślanych 7-letnie dziecko, które trafiło do szpitala.

 

Do tragicznego wypadku podczas wyprzedzenia doszło także na moście Gdańskim. W wyniku tego zdarzenia jeden z rowerzystów z powodu rozległych obrażeń zmarł w szpitalu.

Ratusz przygląda się sprawie i prawdopodobnie zostanie dodane oznakowanie co do kontroli prędkości nie zabierają głosu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c