Rowerzyści urządzają sobie wyścigi Bulwarami Wiślanymi. Dochodzi do wielu wypadków z udziałem rowerzystów w całej Warszawie

Warszawiacy apelują do policji o większe kontrole na Bulwarach Wiślanych oraz innych ciągach pieszo-rowerowych. W związku ze zwiększoną ostatnio ilością wypadków z udziałem rowerzystów w całej Warszawie. Policja nie wyklucza pomiarów prędkości osób poruszających się na elektrycznych urządzeniach m.in. hulajnogach, jeśli wzrost liczby wypadków będzie duży.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Bandyci chodnikowi traktujący chodniki jak autostrady z roku na rok coraz bardziej są bezkarni. Pędzą bez oświetlania, bez ubezpieczenia i bez jakichkolwiek uprawnień. Ta bezkarność i zabijanie niewinnych ludzi na chodnikach musi się skończyć” – pisze jeden z Mieszkańców Warszawy

Niestety przez te święte krowy rowerowe w Warszawie nie można czuć się bezpiecznie idąc chodnikiem czy spacerując po bulwarach. Czy Miasto Stołeczne Warszawa mogłoby wreszcie coś z tym zrobić ?” – pisze kolejna z Mieszkanek Warszawy

dodałabym wały wiślane…tam też wyścigowi potrafią ćwiczyć” – komentuje inna internautka

Rowerzyści nie liczą z nikim i z niczym. Wielu jeździ bardzo szybko i nie patrzy czy ktoś idzie czy nie. Ja rozumiem ze maja ścieżkę ale samochody jeżdżą po ulicy i zawsze musza uważać na pieszego i jeśli w niego wjadą to jest ich wina. W większości wypadków rowerzyści nie zachowują żadnej ostrożności. Do tego nie mają ubezpieczenia i w razie wypadku ani kierowca auta ani pieszy nie ma odszkodowania

Wczoraj tam spacerowałam spacerowałam dziećmi i naprawdę byłam przerażona. Rowerzyści zapitalają tam jakby się ścigali. Musieliśmy baaaaaardzo uważać. żeby przejść w stronę tunelu trzeba przeciąć drogę dla rowerów. To był wyczyn na zasadzie….teraz!

Sama jestem częstym użytkownikiem roweru i niestety stwierdzam ze część ludzi po tym jak wciśnie się już w te wszystkie lajkry to im się coś w głowach przestawia i Wyścig pokoju na ścieżkach robią .to jest przerażające i po prostu niebezpieczne. nie raz dostałam w łokieć przy ruszaniu na światłach itp. Pieszy jak pieszy czasem właduje się na ścieżkę ,ale przy odpowiedniej prędkości i da się go obdzwonić i nawet czasem minąć

To i tak nie wszystkie zdarzenia, które były w ostatnich miesiącach. Jest tego o wiele więcej: 

Rowerzysta potrącił pieszą na Bulwarach Wiślanych w okolicach Sanguszki. Kobieta trafiła do szpitala.

Rowerzysta potrącił na Bulwarach Wiślanych 7-letnie dziecko, które trafiło do szpitala.

Do tragicznego wypadku z udziałem rowerzysty doszło na Moście Gdańskim, gdzie w wyniku zderzenia dwóch rowerzystów jeden z nich zmarł.

Rowerzystka wjechała w żeliwny słupek na ulicy Dolnej.

Zderzenie dwóch rowerzystów na ulicy Dolnej.

Rowerzysta wjechał pod zmykające się rogatki. Uderzył w niego opuszczający się szlaban.

Pijany rowerzysta wjechał w latarnię na Targówku.

Wypadek na ulicy Szaserów. Rowerzysta wjechała w osobę na hulajnodze i uciekła z miejsca zdarzenia.

Rowerzysta wjechał w tył samochodu osobowego na Powązkowskiej. Obok była ścieżka rowerowa.

Jechała rowerem po przejściu dla pieszych i wjechała pod tramwaj.

Pieszy przechodził w miejscu niedozwolonym. Został potrącony przez rowerzystę.

Tragiczne potrącenie rowerzysty na Żołnierskiej 19 lipca 2020 roku. Rowerzysta jechał drogą, którą nie powinien. Obok była ścieżka rowerowa. Cyklista nie miał oświetlenia.

Do tragicznego wypadku z udziałem rowerzystki doszło też 8 września 2018 roku na moście Poniatowskiego. Rowerzystka mijając pieszego straciła równowagę i wpadła pod auto. Zginęła na miejscu.

Nie można zapomnieć o tragicznym wypadku do jakiego doszło na Rondzie Waszyngtona (7 września 2018 roku), gdzie rowerzysta zabił kobietę na chodniku i uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawca miał krzyczeć „Głupia baba wpakowała mi się pod rower„. Sprawa Rafała K. wciąż jest w toku. A sam sprawca nie przyznaje się do winy. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

W trakcie pisania tego artykułu doszło do kolejnego wypadku z udziałem rowerzysty. Tym razem na ulicy Jagiellońskiej cyklista wjechał pod tramwaj:

Dodatkowo rowerzyści nie korzystają ze ścieżek rowerowych, które są tylko jeżdżą chodnikami oraz ulicami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c