Remont Towarowej, Odlewniczej i Żwirki i Wigury. Utrudnienia w ruchu

Zarząd Dróg Miejskich zaplanował wymianę nawierzchni na dwóch ulicach – Towarowej i Odlewniczej. Zmiany w ruchu będą także na ul. Żwirki i Wigury.

Remont Żwirki i Wigury, etap I

Remont Żwirki i Wigury, etap I

Od piątku, 24 lipca od godz. 22.00 do poniedziałku, 27 lipca do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku pl. A. Zawiszy) ul. Towarowej na odcinku od al. „Solidarności” do ul. Srebrnej. Ruch na drugiej jezdni, w kierunku al. „Solidarności” będzie odbywał się bez zmian. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie lub ul. Żelazną. Nie będzie można przejechać przez ul. Towarową ulicami Chłodną, Grzybowską oraz tzw. starą Wolską. Zamknięty będzie także wyjazd z ulicy Jaktorowskiej i Kolejowej. Objazd dla tych ulic zostanie poprowadzony ul. Karolkową do ul. Wolskiej. Cały czas utrzymany będzie przejazd ul. Prostą przez Rondo I. Daszyńskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 102, 105 i N91. Autobusy linii 102 pojadą ulicami Żelazną, Prostą i Karolkową; 105 Żelazną i Prostą.  Nocne N91 od skrzyżowania Okopowa/al. „Solidarności” w stronę Dworca Centralnego pojadą trasą:  al. Solidarności – Żelazna – Złota – al. Jana Pawła II do tunelu na dworzec.

Na Targówku nową nawierzchnię w poniedziałek będzie miała ul. Odlewnicza pomiędzy ul. Marywilską a Annopol. Remont rozpocznie się w piątek, 24 lipca o godz. 22.00 i potrwa do poniedziałku, 27 lipca do godz. 4.00.  Proponowany objazd zostanie poprowadzony ulicami: Marywilska – P. Wysockiego – Bazyliańska – Rembielińska – Annopol.

Remont Żwirki i Wigury, etap II

Remont Żwirki i Wigury, etap II

Od soboty, 25 lipca węziej będzie na wjeździe z ul. Żwirki i Wigury w ul. Wawelską. Wyłączone z ruchu zostaną dwa środkowe pasy ale nadal na wprost w ul. A. Krzyckiego (w stronę pl. A. Zawiszy) prowadziły będą dwa pasy ruchu; możliwy będzie skręt w prawo i lewo w ul. Wawelską. Zwężona o jeden pas będzie także południowa jezdnia (w kierunku al. Niepodległości) ul. Wawelskiej. Taka będzie do 3 sierpnia. Następnie, od 4 do 6 sierpnia, zamknięte zostaną dwa pasy wschodniej jezdni ul. Żwirki i Wigury (lewy i środkowy); przejezdny pozostanie jeden, z którego kierowcy będą mogli skręcić w lewo lub pojechać prosto. Do skrętu w prawo w ul. Wawelską będą dwa pasy. Nadal zwężona będzie ul. Wawelska w rejonie skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury oraz na fragmencie na wysokości stadionu Skra. Te zmiany związane są z remontem magistrali wodociągowej.

Zmiany w ruchu zapowiada także wykonawca ulicy „Nowolazurowej” (odcinka od ul. ks. J. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej). W poniedziałek, 27 lipca ok. godz. 17 zmieni się organizacja ruchu na ul. Połczyńskiej. Pomiędzy ul. Szeligowską a Łęgi ruch w kierunku granicy miasta będzie się odbywał po nowowybudowanej jezdni dwoma pasami ruchu. Przed skrzyżowaniem z ul. Łęgi powstaną dwa dodatkowe pasy do skrętu z ul. Połczyńskiej w lewo. Ruch w kierunku centrum, tak jak dotychczas, będzie odbywał się dwoma pasami ruchu.
Stara jezdnia w kierunku Poznania zostanie rozebrana, po czym rozpoczną się prace związane z poszerzeniem skrzyżowania w kierunku centrum (w kierunku granic miasta jest już poszerzone) i budowa ronda. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 21 sierpnia.

I jeszcze remont na kolei. W sobotę i niedzielę (25 i 26 lipca) zamknięty będzie przejazd przez tory WKD w Opaczy-Kolonii na ul. Ryżowej. Trasa autobusu linii 177 zostanie skrócona do stacji kolejowej Opacz. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi linię zastępczą Z77 dojeżdżającą z pętli P+R al. Krakowska do ronda na skrzyżowaniu ulicy Środkowej i Ryżowej.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]