Rewitalizacja Gmachu Audytoryjnego w Kampusie Centralnym UW [WIDEO]

Gmach Audytoryjny znajduje się na terenie Kampusu Centralnego Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28. Rewitalizacja ma polegać na remoncie wnętrz budynku i jego elewacji, a także dostosowaniu pomieszczeń piwnicznych dla potrzeb wydziału, likwidacji kotłowni i podłączeniu do istniejącej sieci c.o., dostosowaniu poddasza wraz z doświetleniem, wymianie istniejących instalacji wraz z wyposażeniem w instalację wentylacji mechanicznej, klimatyzacji i audio-wideo oraz uporządkowaniu terenu wokół budynku. Autorzy projektu zdecydowali się na przywrócenie elementów pierwotnego klasycystycznego wyglądu zewnętrznego budynku oraz elementów oryginalnego układu funkcjonalnego jego wnętrz z dwiema klatkami schodowymi w narożnikach budynku i audytorium w środkowej części parteru. Powrót do pierwotnej, klasycystycznej formy, przywrócenie lustrzanej symetrii z Collegium Historicum jest także powrotem do istniejącej wcześniej koncepcji urbanistycznej. Likwidacja wszystkich późniejszych przybudówek od strony zachodniej pozwala odzyskać pierwotny widok na zabudowania ss. Wizytek.

Pozostała powierzchnia została przeznaczona na:
– gabinety Dziekana i Prodziekanów,
– siedzibę Instytutu Europeistyki,
– pokoje dla pracowników naukowych,
– wydawnictwo wydziałowe,
– sale seminaryjne i konferencyjne,
– pokoje gościnne (na poddaszu),
– pomieszczenia dla administracji Wydziału,
– archiwum.

Dane ogólne:
Powierzchnia zabudowy przed przebudową – 1.121,0 m2
Powierzchnia zabudowy po przebudowie – 996,0 m2
Powierzchnia użytkowa budynku przed przebudową – 3.853,4 m2
Powierzchnia użytkowa budynku po przebudowie – 3.950,9 m2
Kubatura po przebudowie – 18.250,0 m3

Prezentacja wykonana w oparciu o koncepcję przygotowaną przez „Pracownię Architektoniczną 1997” Sp. z o.o. z Poznania.

W dniu 21.09.2012 roku wydano decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na wykonanie robót budowlanych.

W dniu 5.09.2014 r. Uniwersytet Warszawski podpisał umowę z KELLER POLSKA Sp. z o.o. na przeprowadzenie pierwszego etapu robót budowlanych, tj. na wykonanie wzmocnień fundamentów budynku oraz fundamentów dla tymczasowej stalowej konstrukcji podparcia ścian budynku metodą iniekcji strumieniowej. Wykonawca został wybrany w trybie przetargu nieograniczonego.

W dniu 21.04.2015 r. Uniwersytet Warszawski podpisał umowę z SKANSKA S.A. na generalne wykonawstwo prac budowlanych związanych z rewitalizacją Gmachu Audytoryjnego. Wykonawca został wybrany w trybie przetargu nieograniczonego przeprowadzonego zgodnie z procedurą Unii Europejskiej. Termin wykonania wszystkich prac budowlanych został ustalony na 31 maja 2017 roku

źródło: http://www.wdinp.uw.edu.pl

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.