Rocznica katastrofy smoleńskiej: program obchodów, utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice i remonty

10 kwietnia 2016 roku to nie tylko uroczystości, wzniosłe i smutne chwile, ale także i utrudnienia w ruchu z którymi muszą liczyć się warszawiacy. Publikujemy wszystko to, co będzie dzisiaj się działo.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Uroczystości przed pałacem

Prawo i Sprawiedliwość udostępniło program. Uroczystości na Krakowskim Przedmieściu trwają już od godz. 8:00 i skończą się dopiero ok. 22.00, kiedy to zakończy się Aple Pamięci i wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. W tym czasie Nowy Świat, jak i Krakowskie Przedmieście będą całkowicie wyłączone z ruchu. Miasto przewiduje, że zgromadzenie publiczne w rejonie tych ulic zakończy się dopiero o północy.

Fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook

Fot. Prawo i Sprawiedliwość / Facebook

Zapraszamy na obchody VI Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. #Pro…

Zapraszamy na obchody VI Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. #Program Podajcie dalej! #Pamiętamy

Opublikowany przez Prawo i Sprawiedliwość na 8 kwietnia 2016

Marsz ONR

Obóz Narodowy-Radykalny również planuje 10 kwietnia marsz przeciwko imigrantom. Pomimo przyjętej przez rząd uchwały głoszącej, że Polska nie przyjmie uchodźców działacze chcą się upewnić, że rząd dotrzyma słowa. 10 kwietnia działacze ONR planują zgromadzić się 0 12.30 na pl. Defilad i przejść ulicami Marszałkowską, Królewską na pl. Piłsudskiego. Organizatorzy przewidują, że w marszu będzie uczestniczyło przynajmniej 5 000 osób.

Inne marsze

W godz. 14.00 – 17.00 na pl. Trzech Krzyży odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego.

Remonty ulic

Od piątku 8 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku 11 kwietnia ok. 5.00 wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. W tym miejscu trwa przebudowa skrzyżowania, podobne wyłączenia planowane są na kolejne trzy weekendy. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, Powstańców do Chełmżyńskiej albo dalej al. Piłsudskiego i Szwoleżerów do Piłsudskiego lub ks. I. Skorupki do Piłsudskiego. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, Piłsudskiego. Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

Także w najbliższy weekend wymieniana będzie nawierzchnia jezdni odcinka ul. Prostej. Od piątku, 8 kwietnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 11 kwietnia do godz. 6.00 zamknięty będzie zjazd z Ronda I. Daszyńskiego na ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Autobusy linii 109, 155, 178, N45 i N95 skierowane zostaną na trasę objazdową (w kierunku krańców Dw. Centralny, Pl. Zawiszy, Konwiktorska): od Ronda I. Daszyńskiego: Towarowa – Grzybowska – Żelazna – Prosta (dla linii 155: Żelazna) i dalej swoimi trasami.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresemwww.infoulice.um.warszawa.pl,www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stroniewww.ztm.waw.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c