Rozpoczął się montaż świątecznej iluminacji [ZDJĘCIA]

Dekoracje świąteczne Warszawy zachwycają mieszkańców i turystów od wielu lat.  W 2013 roku iluminacja stolicy wzbudziła zachwyt francuskiego dziennika „Le Figaro”. W świątecznym rankingu Warszawa znalazła się w gronie dziesięciu najpiękniej udekorowanych miast na świecie.

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

Świetlny szlak

Wzdłuż Traktu Królewskiego powstanie wyjątkowy świetlny szlak o długości 20 km. Świąteczna droga rozpoczyna się na Nowym Mieście i wiedzie przez Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu, ul. Belwederską, ul. Jana III Sobieskiego, kończąc w Wilanowie. Świąteczny blask  ponownie zagości także na prawym brzegu Wisły. Iluminacje pojawią się na ul. Świętokrzyskiej na pl. Powstańców Warszawy i na pl. Wileńskim.

Na Krakowskie Przedmieście powrócą dekoracje wolnostojące, które wzbudziły duże zainteresowanie mieszkańców i turystów: ogromna bombka świąteczna i kolorowe prezenty.

Miliony światełek

Na ulicach miasta zapłoną dwa miliony energooszczędnych światełek ECO-LED w 740 elementach dekoracji. Najwięcej, bo aż 169 będzie przepięknych, zdobionych bombkami parasolek królewskich. Świetlne dekoracje stolicy zużywają 10-krotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Sama tylko choinka na placu Zamkowym potrzebuje tyle prądu, co wypiek świątecznego sernika. Koszt zużycia prądu dla jednej godziny iluminacji świątecznej to 70 złotych.

Dekoracje świąteczne na ulicach Warszawy będzie można podziwiać do pierwszych dni lutego 2016 roku. Opiekę nad warszawską iluminacją sprawuje Zarząd Dróg Miejskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.