Rozpoczął się protest laweciarzy! Będą ogromne utrudnienia!

„W dniu 6 grudnia 2018 roku o godzinie 13 w Warszawie rozpocznie się akcja protestacyjna firm odszkodowawczych, pomocy drogowych, warsztatów samochodowych i wielu innych podmiotów przeciwko nowej ustawie zakazującej cesji wierzytelności” – napisał przedstawiciel protestu.

Fot. Warszawa w Pigułce

„Od godziny 13 do 17 na ulice Warszawy wyjadą lawety które przyjadą do stolicy z całego kraju. Przewidujemy że w proteście weźmie udział ponad 1000 uczestników którzy w godzinach szczytu przejadą głównymi ulicami Warszawy. Prosimy o przekazanie powyższej informacji Państwa czytelnikom” – dodaje.

Polski Parlament w chwili obecnej prowadzi prace związane ze zmianami przepisów regulujących zasady wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli.

Jak mówią uczestnicy projektu w projektach nowych przepisów przewidziano:

1. Likwidację wszystkich bezgotówkowych form rozliczeń z klientami – poprzez przyjęcie zasady, że odszkodowanie wypłaca się wyłącznie na rzecz poszkodowanego.
2. Zakaz zawierania umów cesji z właścicielami uszkodzonego mienia.

Wprowadzenie nowych uregulowań prawnych przez ustawodawcę w takiej formie spowoduje:
– brak prawnej możliwości prowadzenia bezgotówkowych rozliczeń z poszkodowanymi przez warsztaty naprawcze pojazdów,
– likwidację rynku bezgotówkowego wypożyczania pojazdów zastępczych z OC sprawcy,
– likwidację usług bezgotówkowej pomocy drogowej w zakresie holowania uszkodzonego pojazdu z OC sprawcy wypadku,
– pozbawienie warsztatów naprawy pojazdów oraz możliwości dochodzenia dopłaty odszkodowania od ubezpieczyciela na drodze postępowania sądowego, w przypadku użytkowników pojazdów i mienia leasingowanego, bądź stanowiącego własność banku lub innej instytucji finansowej – pozbawieniem ich prawa do dochodzenia swoich praw od ubezpieczyciela na drodze sądowej,
utrudnienie poszkodowanym prawa do otrzymania odszkodowania w wysokości należnej.

Skutkiem nowych przepisów będzie całkowita i nieodwracalna zmiana rynku ubezpieczeniowego oraz motoryzacyjnego. Tysiące podmiotów działających na tym rynku będzie musiało zlikwidować prowadzoną działalność gospodarczą. Zmiany te ograniczą prawa poszkodowanych – tak aby PZU oraz inne firmy ubezpieczeniowe mogły generować większe zyski co jest związane z mniejszymi wypłatami odszkodowań dla osób poszkodowanych.

Mamy nadzieję, że zdecydowany PROTEST społeczny skłoni Ustawodawcę do sformułowania nowych przepisów w takiej formie, aby nie naruszały one praw uczestników rynku ubezpieczeniowego oraz motoryzacyjnego, a w szczególności praw poszkodowanych.

Więcej informacji na temat akcji protestacyjnej na profilu FB:
facebook.com/STOPzakazowiCESJI


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c