Rzecznik policji: „Podejrzany opuścił policyjny areszt i można go zobaczyć bez gorsetu i bandaży”

Michał Szczerba opublikował dane policjanta, który rzekomo miał dokonać uszczerbku na zdrowiu jednego z protestujących pod Sejmem. Reakcje były różne. Niektórzy chwalili ten krok, inni krytykowali. Okazało się też, że inny mężczyzna, który miał zostać ciężko pobity wyszedł z aresztu i, wbrew wcześniejszym informacjom, nie doznał poważnych obrażeń.

„Szanowny Panie Pośle. Apelujemy o rozsądek i opamiętanie się. Naraża Pan życie policjanta i Jego rodziny. Takie wpisy mogą doprowadzić do tragedii. Za Pana wpisem pojawiły się osoby nawołujące do przemocy wobec rodziny i najbliższych policjantów” – napisała policja w odpowiedzi na wpis Michała Szczerby.

Tymczasem inny uczestnik manifestacji, Dawid W., wyszedł z aresztu i udzielał wywiadów dla mediów. Zdaniem niektórych został wcześniej ciężko poturbowany przez interweniujących policjantów.

Rzecznik policji skomentował to w sposób widoczny powyżej. Niektórzy dziennikarze komentują zdjęcie nazywając sytuację „cudownym uzdrowieniem”. Internauci w lot podchwycili temat i nie szczędzą słów krytyki pod adresem opozycji i protestujących. Inni bronią ich, nie wierząc w przedstawione zarzuty.

Zatrzymani mężczyźni, w tym Dawid W., usłyszeli zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

P.S. Mamy nadzieję, że Rzecznik nie obrazi się na nas za przeróbkę zdjęcia. Darzymy go sympatią.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.