Sąd bezlitosny dla żartownisia, który poinformował o bombie w Modlinie! Astronomiczna kara finansowa i więzienie

Sąd był bezlitosny dla żartownisia, który poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego na lotnisku w Modlinie. Skazano go na 1,5 roku bezwzględnego więzienia i 110 tys. zł kary.

By Markus Winkler (markuswinkler.de) – Praca własna, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56756494

Sprawca poinformował o bombie na lotnisku. Kilka minut później straż graniczna zadzwoniła, by potwierdzić czy to nie żart. Mężczyzna jednak potwierdził, że to, co mówił było prawdą.

Ewakuowano całe lotnisko, czyli blisko tysiąc osób, które stały na mrozie i czekały na rozwój wypadków. Ściągnięto wszystkie służby, posiłki przyjeżdżały nawet z Warszawy.

Okazało się, że alarm był fałszywy, a sprawca bawił się wtedy na imprezie i był pod wpływem alkoholu.

Swoje roszczenia wysunął nie tylko port lotniczy, ale także Ryanair twierdząc, że jego renoma została na ruszona.

Jak informuje tvnwarszawa ostatecznie Karola J. skazano na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności, nawiązkę w wysokości 70 tys. zł dla linii Ryanair i 40 tys. dla lotniska w Modlinie. Oskarżony się odwołał, ale wyrok utrzymano.

Jak dodał sąd kara ma odstraszać i być ostrzeżeniem dla innych, którzy postanowią żartować sobie z tak poważnych spraw.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.