Sensacyjna informacja! Kim Dzong Un i Donald Trump mogą spotkać się w Warszawie!

Sensacyjne doniesienia amerykańskiego serwisu Bloomberg! Według dziennikarzy spotkanie przywódcy Korei Północnej i prezydenta Stanów Zjednoczonych mogłoby się odbyć w jednym z dziewięciu miast. Jednym z nich jest Warszawa.

Fot. Blue House / Адміністрація Президента України / Wikipedia / Pixabay / Warszawa w Pigułce

 

Administracja prezydenta Donalda Trumpa ogłosiła, że spotkanie odbędzie się „na początku czerwca lub wcześniej”. Spotkanie zaproponował Kim Dzong Un.

Bloomberg.com informuje, że miasta w których mogłoby się ono odbyć to: Warszawa, Bangkok, Praga, Genewa, Helsinki, Singapur, Sztokholm, Oslo i Ułan Bator.

Stolica Polski ma szansę ze względu na dwa ważne czynniki. Po pierwsze, Korea Północna ma tu dużą ambasadę. Po drugie, Donad Trump wygłosił tu pierwsze, duże przemówienie w Europie i został ciepło przyjęty.

Jest jednak jeden problem. Kim Dzong Un, podobnie, jak inni przywódcy Korei Północnej nie lubi latać samolotem. Jeżeli podróżowałby koleją, w grę wchodziłaby tylko stolica Mongolii. Odwiedziny nie są jednak niemożliwe. Dziadek obecnego przywódcy, Kim Ir Sen odwiedzał Polskę w 1956 i 1984 roku.

Wyjaśnienie: Prezydent Donald Trump oczywiście nigdy wcześniej nie spotkał się z Przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. Zdjęcie to fotomontaż. Wszelkie użyte grafiki zostały wykorzystane zgodnie z CC BY 4.0.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.