Śmigłowiec, quady, psy tropiące, motoambulans. Ogromna akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

Dzięki intensywnym działaniom poszukiwawczym, zaangażowaniu i wzorowej pracy służb, przedwczoraj późnym wieczorem odnaleziono zaginionego mieszkańca Modlina Twierdzy. Mężczyzna trafił pod opiekę rodziny. W działaniach poszukiwawczych brały udział ogromne siły i środki połączonych służb.

17 sierpnia 2022 r. około godz. 14:00, do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu 39-latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Mężczyzna tego samego dnia przed południem oddalił się z miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Matka zaniepokojona nieobecnością syna w domu, zgłosiła na policji jego zaginięcie.

W nowodworskiej komendzie ogłoszono alarm. Funkcjonariusze rozpoczęli intensywne poszukiwania zaginionego mężczyzny, które trwały aż do późnego wieczora. Zaangażowanych było wiele służb. 39-latka szukali zarówno nowodworscy mundurowi jak również policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Piasecznie. Wsparli ich także druhowie z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim, w tym Ratownictwa Wodnego z Modlina Twierdzy, z którego skierowano specjalną grupę poszukiwawczo – ratowniczą z psami tropiącymi. Wykorzystano ponadto policyjny śmigłowiec „Bell”, ze stanu Komendy Głównej Policji, psa służbowego, quady oraz motoambulans.

Działania trwały kilka godzin. Obszar poszukiwań obejmował w szczególności rozległy i trudno dostępny teren Modlina Twierdzy, nad rzeką Narew i Wisłą. Prowadzone z wielkim zaangażowaniem wielu osób, poszukiwania zaginionego 39-latka zakończyły się szczęśliwie przedwczoraj po godz. 20:00. Mężczyzna został odnaleziony przez psa poszukiwawczo-ratowniczego Frodo, z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwa Wodnego w Modlinie Twierdzy.

Nowodworzanin znajdował się w trudno dostępnym miejscu, w niecce wyżłobionej w burcie rzeki Wisły. Mężczyzna był osłabiony i nie miał siły iść samodzielnie. Strażacy quadem przetransportowali go w bezpieczne miejsce, gdzie została mu udzielona pomoc medyczna. Następnie 39-latek został przekazany pod opiekę członkom swojej rodziny.

Akcja poszukiwawcza zakończyła się sukcesem. Odnalezienie zaginionego mężczyzny to kolejny sukces i dowód na doskonałą współpracę wszystkich służb, zaangażowanych w działania.

Autor: podkom. Joanna Wielocha


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.