SMS od „poczty głosowej”? Możesz stracić majątek

W ostatnich dniach użytkownicy dostają wiadomość SMS, informującą o czekającej wiadomości na poczcie głosowej. Korzystasz z telefonu z Androidem? Lepiej uważaj!

Fot. Pixabay

To nowy sposób oszustwa. Wiadomość SMS zawiera link. Zachęca on do pobrania aplikacji na swoje urządzenie. Jeżeli jesteś użytkownikiem Androida i ją pobierzesz, na twoim telefonie zostanie zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które może wykraść Twoje dane do logowania w banku!

Kliknąłem z ciekawości

Wiadomość otrzymał także Arek. Kliknął w link i gdy zobaczył, że musi pobrać aplikację, od razu zamknął stronę.

Nigdy wcześniej nie dostałem takiej wiadomości od poczty głosowej. Kliknąłem z ciekawości, jednak widząc aplikację do pobrania od razu zaświeciła mi się czerwona lampka – tłumaczy mężczyzna.

Według specjalistów z CyberRescue jest to nowy wariant oszustwa. Na początku wiadomości były wysyłane z zagranicznych kontaktów, jednak coraz częściej zdarzają się SMSy posiadające polski numer telefonu.

Jak nie dać się oszukać?

Pamiętaj, aby pochopnie nie klikać w linki i nie pobierać nieznanych nam plików. W ten sposób możemy na przykład stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego – tłumaczy Dominika Szewczyk z CyberRescue.

Niestety tego typu oszustwa mogą się powtarzać, dlatego ważne jest aby być ostrożnym. Nigdy nie podawaj swoich danych na stronach kryjących się pod otrzymanymi od kogoś linkami!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c