Śnieg, śnieg z deszczem i deszcz. Na południu śnieżyce! IMGW wydaje ostrzeżenia na noc

IMGW wydaje ostrzeżenia przed opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Mieszkańcy południowej i zachodniej Polski mogą mieć do czynienia ze śnieżycą.

Fot. Shutterstock

„W nocy zachmurzenie całkowite lub duże, większe przejaśnienia, a miejscami też rozpogodzenia na zachodzie kraju” – pisze IMGW.

„Na wschodzie, w centrum oraz południu kraju początkowo opady deszczu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg.

Najbardziej intensywne opady w Małopolsce i na Górnym Śląsku, miejscami prognozowana suma opadów od 15 mm do 20 mm, na Ziemi Świętokrzyskiej i południu Podkarpacia do 10 mm. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: na Ziemi Świętokrzyskiej, północy Małopolski i Górnego Śląska oraz południu Opolszczyzny i w rejonie Kotliny Kłodzkiej o 5 cm do 8 cm; na południu województwa śląskiego oraz Małopolski o 10 cm do 15 cm.

Temperatura minimalna od -1°C, 0°C na zachodzie, Kaszubach oraz południu kraju, około 3°C w centrum do 5°C, 7°C na wschodzie i południowym wschodzie, chłodniej tylko w kotlinach górskich, około -3°C.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W Tatrach i Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c