Sprzedano podróbki przez internet. Kupiliście coś z tych przedmiotów?

Mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie ujawnili miejsce sprzedaży, w tym wysyłki internetowej, akcesoriów do telefonów, komputerów czy też pielęgnacji ciała. Choć przedmioty zostały opatrzone znakami firmowymi znanych światowych marek, to były to jedynie podróbki. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 31 tysięcy złotych.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci, którzy w komendzie w Piasecznie na co dzień zajmują się przestępstwami gospodarczymi, weszli do jednego z domów w Górze Kalwarii. W toku wykonywanych tam czynności policjanci ujawnili przeróżne akcesoria zarówno do telefonów komórkowych, jak i do komputerów. Były to między innymi ładowarki, przewody USB, folie ochronne, „myszki”, słuchawki, podkładki, a także… przyrządy do pielęgnacji stóp.

Wszystkie te rzeczy łączyło zaś jedno – mimo opatrzenia znakami firmowymi znanych światowych producentów były jedynie podróbkami.
Policjanci ustalili, że przedmioty te sprzedawane jako oryginały najczęściej do klientów trafiały za pośrednictwem jednego z portali internetowych zajmującym się pośrednictwem w sprzedaży.

Jak już wstępnie wykazano, akcesoria te zostały bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. To pomogli policji ustalić przedstawiciele kancelarii prawnych firm, których produkty zostały oznaczone podrobionymi znakami towarowymi.

Szacunkowa wartość zabezpieczonych przedmiotów została wstępnie wyceniona na ponad 31 tys. złotych.

1-62117

Teraz sprzedającemu podrobionym sprzętem 30-letniemu mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia. Taką karę przewiduje ustawa Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.