Starszą kobietę pobili w jej własnym mieszkaniu, mężczyznę okradli

Dwóch 21-latków z Otwocka został tymczasowo aresztowanych przez miejscowy sąd. Podejrzanych zatrzymali kryminalni, którzy pracowali przy dwóch sprawach przestępstw rozbójniczych, do których doszło w Otwocku. Pokrzywdzone zostały dwie osoby.

Fot. KSP

Jednego dnia w Otwocku doszło do dwóch przestępstw rozbójniczych. Związek z nimi, jak ustalili później kryminalni, miało dwóch 21-latków z Otwocka. W czynnościach procesowych istotna rolę odegrali policjanci z dochodzeniówki wspólnie z prokuratorem, gromadząc dowody w tej sprawie.

Pierwsze zdarzenie zaistniało w rejonie ulicy Karczewskiej w Otwocku. 18-letni mieszkaniec Celestynowa został zaczepiony przez napastników, obezwładniony i okradziony z portfela.

Kolejne przestępstwo rozbójnicze miało miejsce w jednym z otwockich budynków wielorodzinnych w Otwocku. Do mieszkania 61-letniej kobiety wszedł młody mężczyzna. Napastnik wyrwał kobiecie telefon z ręki, a kiedy ta chciała go odzyskać, użył przemocy, odepchnął i uciekł.

Otwoccy kryminalni rozpoczęli pracę przy sprawach. Przy namierzaniu zatrzymanych pracowali też policjanci z prewencji. W końcu ustalono, że z tymi zdarzeniami ma związek dwóch 21-latków z Otwocka. Kryminalni zatrzymali podejrzanych i osadzili ich w policyjnym areszcie. Odzyskano skradziony portfel i telefon.

Policjanci z dochodzeniówki dokładnie zbierali materiał dowodowy wspólnie z prokuratorem nadzorującym. Po analizie zgromadzonych dowodów, opracowano zarzuty karne, które przedstawiono dwójce podejrzanych.

Obydwaj usłyszeli zarzut współudziału w rozboju, a jeden z nich dodatkowo zarzut popełnienia kradzieży rozbójniczej. Podejrzany, któremu przedstawiono dwa zarzuty karne będzie odpowiadał jako recydywista.

Na wniosek prokuratury i policji, otwocki sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt.

Za sam tylko rozbój, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Recydywiście grozi jeszcze wyższy wymiar kary.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.