Stracił panowanie i zabił rowerzystę. 17-latek trafił do aresztu

Policjanci z Piaseczna na najbliższe dwa miesiące osadzili w areszcie 17- letniego obywatela Malty. Jest on podejrzewany o spowodowanie wypadku w którym zginął 77- letni rowerzysta.

Dodaj nas do preferowanych źródeł w Google
Dodaj

Fot. KPP w Piasecznie

 

Od początku tego roku na drogach powiatu piaseczyńskiego doszło do 36 wypadków w których zginęło 14 osób. Wśród ofiar są zarówno piesi, kierowcy, pasażerowie pojazdów, jak i rowerzyści. Niestety ostatnie takie zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę, gdy na ul. Powsińskiej w Konstancinie-Jeziornie doszło do śmiertelnego potrącenia 77- letniego rowerzysty.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego ustalili, że kierujący mercedesem 17-letni mężczyzna najprawdopodobniej na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas, po którym poruszał się rowerzysta.

Młody kierowca został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Jak się okazało nie posiadał on żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Decyzją sądu został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Policjanci ponownie zwracają się z prośbą do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie maksymalnych środków ostrożności. Przypominają również o prowadzonych na terenie powiatu działaniach profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym na które zapraszają zarówno kierowców, pieszych i rowerzystów.

Obserwuj nas w Google News
Obserwuj
Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: Kontakt@warszawawpigulce.pl