Świetne wiadomości zwłaszcza dla pasażerów metra!

Rządowe rozporządzenia stopniowo łagodzą epidemiczne ograniczenia życia społecznego. Warszawski Transport Publiczny dostosowuje się do nowych zasad – przywracamy nocne kursy metra, zwiększamy częstotliwość kursowania tramwajów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Rząd zapowiedział znoszenie kolejnych epidemicznych ograniczeń – sukcesywnie będą otwierane kina, teatry, lokale gastronomiczne, do szkół wrócą starsze roczniki uczniów. Przygotowaliśmy zmiany w rozkładach jazdy, bo pasażerów WTP może być więcej.

W najbliższy weekend, w nocy z 14 na 15 maja ponownie na tory wyjadą nocne pociągi metra. Pasażerów będą woziły z piątków na soboty oraz z sobót na niedziele. To w sumie ponad 30 kursów na każdej linii wykonywanych od północy do ok. godz. 3.00 rano.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone od poniedziałku 17 maja. Do swoich podstawowych rozkładów jazdy w dni powszednie powrócą tramwaje. Składy linii magistralnych: 1, 2, 9, 17 (wraz z linią 41) i 33 podjadą na przystanki co cztery minuty w szczycie, a poza szczytem – co sześć. Tramwaje linii zwykłych: 3, 4, 6, 7, 10, 1113, 14, 15, 18, 20, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 31 i 35 zabiorą pasażerów odpowiednio co osiem i 12 minut.

Od 17 maja podstawowe rozkłady jazdy w dni powszednie wrócą także dla autobusów linii: 133, 135 i 522.

Więcej pasażerów

Od 15 maja zmienią się także ograniczenia w liczbie pasażerów. W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 50 proc. wszystkich miejsc – siedzących i stojących – w pojeździe. Połowa miejsc siedzących powinna pozostać wolna.

I tak, do autobusu 18-metrowego (czyli przegubowego) będzie mogło wsiąść, w zależności od typu pojazdu, 65-90 osób; autobus 12-metrowy zabierze 35-58 osób. Skład tramwajowy, także w zależności od typu, przewiezie od 66 do 127 pasażerów. Pociąg metra zabierze ok. 600-750 pasażerów. Przy każdych drzwiach będą informacje z podaną maksymalną liczbą osób jaka może podróżować tym konkretnym pojazdem. W pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego nadal trzeba będzie zakrywać maseczką usta i nos. Dla wspólnego bezpieczeństwa zachowujmy odpowiedni dystans od innych podróżnych, planujmy podróż, tak aby była jak najkrótsza. W dalszym ciągu pierwsze drzwi pojazdów pozostają zamknięte, a przednia część jest oddzielona, aby zachować należyty odstęp od kabiny prowadzącego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c