Szyby i framugi leżą 200 metrów od bloku. Wybuch butli z gazem na Kobielskiej. Wielu rannych

Przy ul. Kobielskiej doszło do ogromnego pożaru w jednym z mieszkań. Strażacy zdołali wyciągnąć z ognia jedną osobę. Łącznie zostało rannych aż 11 osób.

Z relacji świadków wynika, że doszło do wybuchu, a następnie pożaru w jednym z mieszkań. Nieoficjalnie mówi się o wybuchu gazu. Oficjalne przyczyny wyjaśni śledztwo.

Na miejsce udała się straż pożarna. „Doszło do pożaru na drugim piętrze budynku wielorodzinnego” – mówi nam st. kpt. Michał Konopka z Zespołu Parowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy – „Jedna osoba została ewakuowana przez strażaków. Z poparzeniami przekazano ją pod opiekę pogotowia ratunkowego” – dodaje strażak.

Ze względu na duże zadymienie i prowadzone działania ewakuowano cały budynek. Ucierpiało 11 osób. Jedna jest w poważnym stanie ze względu na oparzenia, 10 pozostałych zostało rannych odłamkami szkła i dymem.

Strażacy wydobyli z mieszkania dwie butle gazowe. Nieoficjalnie mówi się o wybuchu gazu. Strażacy mówią jednak, że od chwili ich przyjazdu, żadnego wybuchu nie zanotowano, jednak potwierdzają, że świadkowie przedstawiają taki przebieg wydarzeń.

Dzielnica podstawiła autobus w którym mieszkańcy czekali na wyniki kontroli Nadzoru Budowlanego.

Na miejsce udał się też Burmistrz Tomasz Kucharski, który zapewnił o pomocy dzielnicy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c