Taternik zza kierownicy warszawskiego autobusu pobił rekord Polski!

Wystartował o północy, skończył 16 lutego o 14.03. Po drodze były także takie szczyty jak Babia Góra czy Skrzyczne w Beskidach, Tarnica w Bieszczadach, Śnieżka w Sudetach, Turbacz w Gorcach czy Wysoka w Pieninach. I wiele innych, mniej znanych, jak choćby Jagodna w Górach Bystrzyckich. W rekordowym czasie 158 godzin i 3 minut taternik Tomasz Podleś dokonał zimowego zdobycia korony polskich gór – dwudziestu ośmiu szczytów.

Mza.waw.pl

Mza.waw.pl

Nadzwyczajnego kolorytu nadaje tej historii fakt, iż Pan Tomek jest wśród nas. Przy odrobinie szczęścia warszawiacy mogą spotkać go, bowiem za kierownicą obsługiwanych przez zajezdnię R-2 „Kleszczowa” warszawskich linii autobusowych.

To nie był miły spacerek po Krupówkach. Na Rysach naszego wspinacza zaskoczyła mgła tak gęsta, że nie było widać nic. Ale nawet mniejsze podejścia dawały do wiwatu.

Tomek wraz z Pawłem Mazurem przeszli cały ten szlak między 10 a 16 lutego w…158 godzin i 3 minuty! I to zimą. Przeszli około 250km i pokonali 12tys metrów do góry. Pobili tym samym o trzy godziny ostatni rekord Polski, ustanowiony w 2013 roku!

Nasza wycieczka nie była żadnym wielkim wyczynem, dobrze się bawiliśmy. Zrobiliśmy to dla własnej satysfakcji, nie dla poklasku. Co prawda ustanowiliśmy jakiś tam nowy zimowy rekord, ale nie ten był naszym założeniem.Oficjalnie „godnością zdobywcy” jak to ujęto, jeszcze się nie szczycimy, ponieważ jeszcze nie zdążyliśmy dostarczyć dokumentacji do klubu – przyznał skromnie Tomasz.

Tomasz Podleś jest szefem działającego przy Miejskich Zakładach Autobusowych klubu górskiego „Kleszcze”, a na co dzień jest kierowcą autobusu.

Panu Tomkowi i jego koledze, Panu Pawłowi Mazurowi nasza redakcja składa gratulacje i życzy kolejnych, ekstremalnych sukcesów.

Za: mza.waw.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c