Uderzył w dwa samochody i wbił się w barierę. Był tak pijany, że zasnął po zderzeniu

Do zderzenia doszło na jednej z ulic w Kołbieli. Jak ustalili policjanci, kierowca peugeota zjechał na przeciwległy pas i uderzył w zaparkowanego przy jezdni forda, po czym kontynuował dalszą jazdę i uderzył w jadące z naprzeciwka subaru, a następnie wjechał w barierę energochłonną. Był tak pijany, że zasnął za kierownicą.

Fot. Policja

W środę policjanci z otwockiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło na jednej z ulic w Kołbieli.

Na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca peugeota w pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowanego przy jezdni forda. To jednak nie był koniec, gdyż mężczyzna dalej kontynuował swoją jazdę. Wracając na swój pas ruchu, nie utrzymał kierownicy i ponownie z niego zjechał, uderzając w jadące z naprzeciwka subaru, a następnie barierę energochłonną.

Kiedy do rozbitego peugeota podeszli policjanci, kierowca był w tak dużym stanie upojenia alkoholowego, że spał za kierownicą. Nie był nawet w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu, dlatego też została pobrana mu krew do analizy. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt z uczestników nie odniósł obrażeń.

Sprawca zdarzenia, 58-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej celi. Niebawem odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i nawiązka w wysokości nie mniejszej niż 5000 zł.

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie trzeźwości. Jak pokazują statystyki, problem nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu otwockiego wciąż istnieje, pomimo wielokrotnie powtarzanych działań policyjnych w tym zakresie. Pamiętajmy, że pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg, gdyż alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Podejmujmy działania zmierzające do nie dopuszczenia takiej osoby do kierowania! Razem zadbajmy o nasze bezpieczeństwo na drogach.

Autor: mł. asp. Paulina Harabin/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c