Ulica Narbutta – Perła w Koronie na Starym Mokotowie. Spacer

„Pięć lata temu jako pierwszy przewodnik miejski, opracowałem autorski spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Starego Mokotowa – ulicy Narbutta. Cieszy mnie to, że inni go kopiują, gorzej, że robią to nieudolnie i opowiadają bajki:-), reasumując, jestem autorem spacerów po ul. Narbutta.” – pisze Daniel Echaust. 

Fot. Portal Warszawski

Do opracowania spaceru zainspirowała mnie piękna książka „Opium Życia” Ireny Krzywickiej, która dokładnie opisała życie niezwykłej, skandalizującej (jak na owe II RP czasy) Marii Morskiej, która była jedną z mieszkanek ulicy Narbutta. Tam mieszkała ze swoim mężem, matematykiem, lekarzem Knasterem, wielkim introwertykiem. Kiedy ta kochała balować po warszawskich knajpach z Iwaszkiewiczem i jego żoną…..on wymyślał wzory matematyczne. Małżeństwo to żyło w pewnym momencie w istnym trójkącie, jeśli nie czworokącie!

Jan Wedel to kolejny mieszkaniec owej ulicy, rodzina Hiszpańskich…i tak dalej i tak dalej. Nie wspominając o perłach przedwojennej warszawskiej architektury, o której mogę opowiadać godzinami!

Ta ulica była jednym z naszych najlepszych i najważniejszych odkryć w mojej karierze, tym bardziej że cały czas uzupełniam spacery po Narbutta nowymi historiami.

Kocham tę ulicę, mieszkam przy niej, i dlatego po raz kolejny zapraszam Was wszystkich serdecznie na spacer po pięknym Starym Mokotowie, a dokładnie po ulicy Narbutta.

Każdy sezon zaczynam tym spacerem, bo był to jak wyżej wspomniałem, moim pierwszym autorskim spacerem po Warszawie.

Kiedy? niedziela 17 marca o 15:00 – 17:30

Gdzie? ulica Puławska 28, 02-512 Warszawa

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.