Uprowadzenie matki i dziecka: policja ujawnia szczegóły akcji. Znaleziono je w woj. mazowieckim!

Podczas konferencji prasowej policji ujawniono szczegóły akcji. Matka i córka zostały uwolnione w Ostrołęce w woj. Mazowieckim. Tam też zatrzymano jednego z podejrzanych. Drugiego ujęto w Ostrowi Mazowieckiej.

Fot. Policja

„Polska policja kolejny raz zdała egzamin” – powiedział na rozpoczęciu konferencji Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

Policjant potwierdził, że matka i córka są w dobrym stanie. Dziewczynka została zbadana, zjadła tez swoje ulubione danie z jednego z fast-foodów. znajduje się w niebieskim pokoju i i jest pod opieką psychologów.

„Od samego początku bardzo poważnie podeszliśmy do tej sytuacji (…) Informacje wskazywały, że mamy do czynienia z bardzo poważnym przestępstwem. Zatrzymuje się samochód, wyskakuje z niego dwóch mężczyzn, prawdopodobnie zamaskowanych, siłą wciągają (…) kobietę i dziewczynkę do samochodu i odjeżdżają. Od początku rozpoczynamy działania pościgowe, uruchomione zostają specjalne procedury, na miejsce kierowani są policjanci z Centrum Poszukiwań Celowych, policjanci z CBŚP, którzy wspierają policjantów z Podlasia, włączona jest również Straż Graniczna. To Straż Graniczna użyczała nam wielokrotnie śmigłowca” – powiedział rzecznik i dodał, że jeden ze ściganych własnie przed śmigłowcami ukrywał się w lesie.

Poszukiwani przemieszczali aż do woj. mazowieckiego i zostali ujawnieni w powiecie ostrołęckim. W sprawie zadziałał system Child Alert. To właśnie dzięki niemu pewna osoba, która wskazała, że w okolicy może znajdować się matka i jej córka i poinformowała o tym fakcie służby. Do akcji włączyli się policjanci z Ostrołęki, którzy wspólnie z innymi policjantami zatrzymali ojca dziecka i uwolnili matkę oraz jej córkę. Drugi z mężczyzn ukrywał się w Ostrowi Mazowieckiej i był namierzany przez policję, a w konsekwencji zatrzymany. W pierwszej kolejności matka i córka zostały przewiezione do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

„Z pierwszych informacji (…) wynika, że te osoby spędziły noc w samochodzie” – powiedział rzecznik. Najprawdopodobniej pojazd stał w lesie.

Policja sprawdza wersje zatrzymanych i wcześniej podawane przez świadków oraz motywy działania sprawców i dalsze działania, które planowali.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.