Uwaga! Wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga

Od 27 maja do 11 czerwca zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.

Fot. Koleje Mazowieckie

Fot. Koleje Mazowieckie

W związku z tym wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów lotniskowych KM, a także istotne zmiany w kursowaniu pociągów na linii Warszawa – Działdowo. Koleje Mazowieckie oraz ZTM Warszawa będą w tym czasie wzajemnie honorować bilety.

15 par (spośród 21) pociągów lotniskowych będzie kursować trasą okrężną przez Warszawę Wschodnią Towarową, co spowoduje wydłużenie czasu jazdy o około 20 minut. Pozostałe 6 par pociągów będzie kursowało w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina do stacji Warszawa Wschodnia.

Ponadto w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską wybrane pociągi KM z/do Działdowa, Nasielska, Ciechanowa będą kończyć/rozpoczynać bieg na stacji Warszawa ZOO.

Honorowanie biletów w okresie 27 maja – 11 czerwca 2016 r.

Wszystkie ważne bilety ZTM będą honorowane (w obu kierunkach) w pociągach KM na odcinku:

 • Wieliszew – Legionowo – Warszawa Zachodnia oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina,
 • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec.

W pociągach KM podróżni z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.05. godz. 08:15, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Wszystkie ważne bilety KM (sieciowe oraz wydane do odpowiednich stacji) będą honorowane:

 • w metrze na odcinku Dw. Gdański – Centrum;
 • w pociągach SKM linii: S3 (Warszawa Lotnisko Chopina – Wieliszew) i S9 (Wieliszew – Warszawa Zachodnia peron 8.) na całej długości trasy;
 • we wszystkich pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
  (w obu kierunkach);
 • w tramwajach:
  • linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni),
  • linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny),
  • w tramwajach i autobusach w ciągu Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach o trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów KM jest dostępny pod adresem www.mazowieckie.com.pl, w zakładce „tabele rozkładów jazdy”, oraz pod numerem całodobowej infolinii (22) 364 44 44.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c