Uwaga! Zbiórka krwi dla 7-letniej ciężko chorej dziewczynki!

Już w piątek (22.02) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizują mazowieccy policjanci w Radomiu. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Policjanci i pracownicy cywilni tym razem włączą się także w działania „Nasza krew – nasza ojczyzna”, czyli ogólnopolską akcję honorowego oddawani krwi służb mundurowych, którą zapoczątkowali funkcjonariusze Straży Granicznej, a wspólnie z ratownikami medycznymi i radomskimi strażakami z PSP i OSP pomogą również ciężko chorej 7-letniej Marcie. ZAPRASZAMY! PODZIEL SIĘ KRWIĄ!

Fot. Policja

Będzie to pierwsza w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego, Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Kolejny raz będzie to zbiórka szczególna. Tym razem policjanci, pracownicy cywilni Policji, ratownicy medyczni oraz strażacy będą oddawać krew na rzecz ciężko chorej 7-letniej Marty Malewicz oraz innych dzieci z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 22 lutego (piątek) w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11-go Listopada 37/59.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 22 lutego.

Musisz być:

– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Możesz:

– podać, nazwę szpitala: SAMODZIELNY PUBLICZNY SZPITAL KLINICZNY W WARSZAWIE – ODDZIAŁ ONKOLOGII; cel – MARTA MALEWICZ.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.