W Kościele Świętej Anny część wiernych opuściła mszę. Prowokacja? [WIDEO]

Podczas dzisiejszej liturgii w każdym kościele w Polsce odczytywany był list Prezydium Konferencji Episkopatu Polski o aborcji. W Kościele Akademickim Świętej Anny podczas czytania doszło do starcia światopoglądów. Na miejscu była też Gazeta Wyborcza, która opublikowała film ze zdarzenia na Facebooku.

W kościele św. Anny w Warszawie wierni tak zareagowali na odczytywanie listu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski o aborcji.

Opublikowany przez Gazeta Wyborcza na 3 kwietnia 2016

W momencie odczytywania treści listu część uczestniczących we mszy kobiet zaczęła opuszczać świątynię. Dało się słyszeć takie krzyki jak: „Skandal!”, „Targowica!” czy „Chodźcie dziewczyny!”, jak również zarzuty o pedofilię w kościele. Zdaniem części mediów była to zaplanowana prowokacja. Prowadzący Mszę kapłan pożegnał uczestników słowami: „Idźcie w pokoju Chrystusa”.

Poniżej zamieszczamy treść listu:

„Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

Abp Stanisław Gądecki
Metropolita Poznański
Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski
Metropolita Łódzki
Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny KEP

Warszawa, 30 marca 2016 r.

Do ogłoszeń parafialnych na niedzielę 3 kwietnia 2016 r.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c