W Radomiu zatrzymano podejrzanego o terroryzm. Planował zamach

Dawid Ł. został zatrzymany 12 lutego 2019 roku przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ale dopiero teraz akcja została podana do publicznej wiadomości. Dawid Ł., podejrzany jest o planowanie przestępstwa o charakterze terrorystycznym. 

Fot. Shutterstock

Bezpośrednio po zatrzymaniu przeprowadzono czynności przeszukania, w toku których zabezpieczono obszerny materiał dowodowy. Analiza zabezpieczonych dowodów wskazuje, że Dawid Ł. zbierał informacje, a także gromadził środki finansowe, które miały być przeznaczone na sfinansowanie zaplanowanych przez niego działań przestępczych o charakterze terrorystycznym.

Zatrzymany usłyszał zarzuty

Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut przygotowania do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym kwalifikowany z art. 126c par. 1 kodeksu karnego w zw. z art. 118 par. 1 k.k. w zw. z art. 65 par. 1 k.k. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu.

Prokurator skierował wniosek o areszt

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator skierował wniosek do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Czyn zarzucony podejrzanemu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.