W weekend czekają nas utrudnienia w 3 miejscach w stolicy

Najbliższy weekend, 16 i 17 kwietnia, to roboty drogowe na Ochocie, Pradze Północ i w Rembertowie – będzie remont torów, wymiana nawierzchni i dalszy ciąg przebudowy skrzyżowania. Wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej i objazdy.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Tramwaje Warszawskie zaplanowały na najbliższy weekend (16 i 17 kwietnia) przebudowę przejazdu przez tory tramwajowe na ul. Grójeckiej przy ul. J.U. Niemcewicza. Ulicą Grójecką pomiędzy pl. G. Narutowicza a pl. A. Zawiszy nie będą jeździły tramwaje. Zamknięty będzie przejazd przez tory i jadący ul. J.U. Niemcewicza od strony Al. Jerozolimskich będą mogli jedynie skręcić w prawo w ul. Grójecką (w stronę ul. Kopińskiej) lub zawrócić w ul. Spiską. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” – Kopińska – Grójecka. Przed skrzyżowaniem zwężone o lewe pasy ruchu będą jezdnie ul. Grójeckiej.
Swoje trasy zmienią tramwaje i autobusy. Trasy linii 1 i 9 zostaną połączone – w Alejach Jerozolimskich i na Pradze Południe będą kursowały „dziewiątki” a do pętli na Annopolu pojadą „jedynki” – zmiana numeru linii nastąpi na pl. A. Zawiszy. Trasy linii 7 i 25 zostaną skrócone do pl. S. Starynkiewicza; Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkową linię 79 z pętli P+R Al. Krakowska do pl. G.Narutowicza. Autobusy linii 127, 158 i 159 z ul. J. U. Niemcewicza pojadą w prawo w ul. Grójecką, objadą plac i w ten sposób wrócą na normalną trasę. Uruchomiona będzie linia zastępcza Z9 na trasie: pl. G. Narutowicza – Grójecka – Al. Jerozolimkie – Centrum.

Od piątku 15 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku 18 kwietnia ok. 5.00 wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. W tym miejscu trwa przebudowa skrzyżowania, podobne wyłączenia planowane są na kolejne dwa weekendy. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, Piłsudskiego.

Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

145: od ronda na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego/Powstańców w Ząbkach: Powstańców –al. Piłsudskiego (powrót: al. Piłsudskiego – Szwoleżerów – Maczka – Powstańców) – Warszawa: Żołnierska – Marsa i dalej swoją trasą podstawową do krańca Wiatraczna;

225, N24: od skrzyżowania ulic Strażacka/Żołnierska: Żołnierska – Marsa i dalej swoimi trasami podstawowymi do krańców Gocław oraz Dw. Centralny.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z45, która będzie kursować na trasie: Strażacka (pętla tymczasowa) – Chełmżyńska – Ząbki: Piłsudskiego – Powstańców.

Zarząd Dróg Miejskich wymieni nawierzchnię na jezdni ul. Gorzykowskiej pomiędzy ul. Radzymińską a Myszkowską. Od piątku 15 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku 18 kwietnia ok. 4.00 ulica będzie zamknięta dla ruchu. Objazd zamkniętej ul. Gorzykowskiej prowadzi ul. Radzymińską do Trockiej i dalej Pratulińską i Handlową. Z kwartału zabudowy przy ul. Gorzykowskiej można na ul. Radzymińską wyjechać także ulicą Barkocińska ale tylko w kierunku ul. Targowej (skręt w prawo) oraz wjechać z ul. Radzymińskiej z kierunku od granicy miasta (ul. Radzymińskiej możliwy jest tylko skręt w prawo). Autobusy linii 160, 162 i 517 pojadą ul. Trocką; linii 156 i N02 zostaną skierowane ulicami Kołową, M. Ossowskiego, Barkocińską, Myszkowską do Handlowej i Pratulińskiej, dojadą do Trockiej i nią do Radzymińskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c