Warszawa 8. najlepszym miastem w Europie do pracy zdalnej! W rankingu były 142 miasta!

W rankingu wzięły udział 142 europejskie miejsca od Portugalii, po Ukrainę. W pierwszej dziesiątce znalazły się 4 polskie miasta, z czego możemy być bardzo dumni. Zaraz po Krakowie znajduje się Łódź, Poznań oraz Warszawa.

Fot. Shutterstock

O pracy zdalnej jeszcze 2 lata temu nie mówiło się wiele. W ten sposób pracowały tylko jednostki, freelancerzy, a wiele korporacji nawet nie chciało słyszeć o wydawaniu pozwoleń do pracy z domu. Pandemia wniosła do naszego życia wiele zmian. Świat realny zaczął przenikać się ze światem online jeszcze bardziej niż poprzednio. Obecnie wiele osób pracuje przez internet, a więc nie musimy znajdować się zawsze w tych samych czterech ścianach. Mamy zatem świetną informację dla mieszkańców Polski.

Polskie miasta na tle Europy

W badaniu, przeprowadzonym przez OVO Network w zakresie najlepszych miast w Europie do pracy zdalnej Kraków zajmuje dumne, pierwsze miejsce. Pod uwagę wzięto takie cechy, jak poziom przestępczości, szybkość internetu, znajomość języka angielskiego mieszkańców miasta, koszty transportu, wynajmu mieszkania oraz miesięcznego karnetu na siłownię i coworking space. Do rankingu miast zaliczono również dostępność do morza lub gór.

Oto ranking:
1. Kraków (Polska)
2. Wiedeń (Austria)
3. Timisoara (Rumunia)
4. Łódź (Polska)
5. Charków (Ukraina)
6. Lwów (Ukraina)
7. Poznań (Polska)
8. Warszawa (Polska)
9. Petersburg (Rosja)
10. Belgrad (Serbia)

Mieszkańcy Polski pracujący zdalnie mają zatem świetne warunki do podróżowania w obrębie Polski i pracy online. Znudził się Kraków? Możemy wsiąść zatem w samochód i pracować z Łodzi, bo to również świetne miejsce. Nasz kraj posiada relatywnie niskie ceny w porównaniu do innych europejskich państw. Szybki internet, a także znajomość języka angielskiego mamy na dobrym
poziomie.

Polska nie tylko posiada atrakcyjne miejsca dla osób pracujących online w kraju, ale jest również czynnikiem przyciągających światowych digital nomadów. Nic więc dziwnego, że Polska cieszy się coraz większą popularnością u obcokrajowców, zwłaszcza latem. W sezonie liczba atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu jest jeszcze większa, co cenią sobie głównie młodzi ludzie  podróżujący po świecie.

Najciekawsze fakty:
● Poziom przestępczości jest w Polsce niższy o 13% niż średnia w krajach Europejskich.
● Koszt biletów miesięcznych komunikacji miejskiej w Polsce stanowi 50% średniej wartości biletu w Europie.
● Katowice znajduje się w pierwszej dziesiątce miast o najniższym miesięcznym koszcie karnetu na siłownię.
● Warszawa dorównuje szybkością internetu z takimi miastami, jak Berlin, Paryż, czy Barcelona.
● W żadnym z Polskich miast nie posiadamy statusu znajomości języka angielskiego na poziomie słabym. Nasze poziomy to dobry, bądź świetny.
● Łódź znajduje się na 5 miejscu rankingu miast Europejskich w kategorii najtańszych noclegów (AirBnB).
● Katowice zajmują 3 miejsce wśród miast Europy jako najtańsze do pracy z coworking space.

Najgorsze miasta dla digital nomadów:
Osoby pragnące podróżować po Europie i pracować zdalnie koniecznie powinny unikać tych 3 miast, które znajdują się na ostatnich pozycjach.
● Neapol (Włochy),
● Bilbao (Hiszpania)
● Londyn (Wielka Brytania).

Neapol znacznie zaniżył ranking poprzez bardzo wysoki poziom przestępczości, wolny internet oraz słaby poziom języka angielskiego ich mieszkańców. Hiszpańskie miasto Bilbao, również nie może poszczycić się dobrą znajomością angielskiego i dość wysokimi kosztami utrzymania digital nomada. Londyn z kolei, mimo że z językiem angielskim radzi sobie perfekcyjnie, traci na wysokich cenach oraz bardzo wysokim wskaźniku przestępczości. Wynosi on aż 53, kiedy to europejska przeciętna to 37.

OVO Network to specjalista w wysokiej klasy domkach z własnym wyżywieniem we francuskich Alpach. Uruchomiona w 2010 roku z tylko jedną nieruchomością, firma współpracuje obecnie z ponad 230 obiektami w kurortach, w tym w La Clusaz, Le Grand Bornand, Chamonix, Courchevel, Châtel, La Plagne, Meribel, Morzine i Les Giettaz, a także w Annecy i okolicach Jezioro Annecy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c