Warszawa też ma swój Oktoberfest. W kwietniu

l1420343

Piwosze z całej Polski przybywajcie! W dniach 24 – 26 kwietnia, na stadionie Legii Warszawa odbędzie się Warszawski Festiwal Piwa. Ale impreza to nie tylko degustacja browarów z naszego podwórka. Spróbować będzie można aż 1 000 produktów, 70 różnych producentów z całego świata.

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych piwowarów i piwoszy. Prócz licznych degustacji, będą prowadzone wykłady i prelekcje, podczas których każdy będzie mógł zaczerpnąć dużo podstawowej wiedzy ogólnej z zakresu kultury piwnej” – możemy przeczytać w zapowiedzi wydarzenia.

Jednak festiwal to nie tylko degustacja. Będą też organizowane wykłady. Zarówno bezpłatne, o tym, jak warzyć piwo i o napoju ogólnie, jak również płatne obejmujące bardziej zaawansowaną tematykę.
Dowiedzieć będzie się można jakie składniki dodać do piwa, kiedy je dodawać, jakie są gatunki chmielu, co łączyć, żeby piwo dobrze uwarzyć, a czego łączyć nie wolno. Będzie też można wziąć udział w panelach degustacyjnych.

„Prezentujemy wszystkie warte uwagi nowofalowe inicjatywy – mikrobrowary, najlepsze browary restauracyjne i inicjatywy kontraktowe. Zaprosiliśmy twórców, pasjonatów piwa, blogerów i piwowarów domowych. Bez żadnej ściemy, bez bzdur o dębowych beczkach, pokażemy w praktyce, jak warzy się dobre piwo w Polsce i na świecie. Najlepsza twarz piwnej kultury i pierwszy taki festiwal w Polsce” – mówią, nie kryjąc dumy organizatorzy.

Cena za wejściówkę jednorazową to 10 zł, za trzydniową 20 zł, karnet z wykładami to 125 zł. Degustacje kosztują 35 zł każda.

Challenge accepted

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.