Warszawskie Dni w Diecezjach – wszystko o komunikacji miejskiej [MAPKI]

W Warszawie, w dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, zaplanowano Warszawskie Dni w Diecezjach. Od 20 do 25 lipca w wielu miejscach w stolicy odbędą się liczne uroczystości. Jak dojechać do centrum miasta po przyjeździe do Warszawy? Jak dotrzeć na pl. marsz. J. Piłsudskiego, do Świątyni Opatrzności Bożej i Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej? Komu przysługują bezpłatne przejazdy? Przygotowaliśmy dla Państwa odpowiedzi na najważniejsze komunikacyjne pytania.

Fot. UM Warszawa

Fot. UM Warszawa

Warszawska komunikacja miejska

Sprawne przemieszczanie się po Warszawie i wybranych sąsiadujących z nią miejscowościach zapewniają autobusy (linie dzienne i nocne), tramwaje, metro oraz pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Za organizację komunikacji miejskiej odpowiedzialny jest Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie (ZTM).

Szczegółowe informacje o sieci połączeń, taryfie biletowej (w przypadku osób, które nie posiadają oficjalnego identyfikatora Warszawskich Dni w Diecezjach), przystankach komunikacji miejskiej oraz zasadach korzystania z warszawskiego transportu zbiorowego są dostępne w zakładce„komunikacja krok po kroku”

Bezpłatna komunikacja dla uczestników Światowych Dni Młodzieży

Uczestnikom Światowych Dni Młodzieży przysługują bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej uruchamianymi przez ZTM.

Zarejestrowani uczestnicy Światowych Dni Młodzieży mogą bez opłat podróżować środkami komunikacji miejskiej w Warszawie, na obszarze pierwszej i drugiej strefy biletowej, w okresie 20-25 lipca 2016 roku, a wolontariusze od 15 lipca do 7 sierpnia br.

Dokumentem potwierdzającym prawo do bezpłatnych przejazdów jest oficjalny identyfikator Warszawskich Dni w Diecezjach z pieczęcią danej diecezji wraz z dokumentem ze zdjęciem.

Komunikacją miejską po Warszawie i na uroczystości

W dniach poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zaplanowano w Warszawie Warszawskie Dni w Diecezjach, w ramach których odbędą się liczne uroczystości. Na wszystkie z nich będzie można dojechać komunikacją miejską.

20-25 lipca – jak dojechać do centrum Warszawy?

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Osoby, które będą chciały dojechać do centrum miasta z Lotniska Chopina maja do dyspozycji pociągi SKM linii S2 (do stacji Warszawa Śródmieście) oraz pociągi SKM linii S3 i Kolei Mazowieckich linii RL (KML) – do stacji Warszawa Centralna. Mogą także skorzystać z autobusów linii 175 (do przystanku Centrum).

Szczegółowe informacje o połączeniach z lotniska są dostępne są na ZTM-ie w zakładce „dojazd na lotnisko”

Z innych miejsc (m.in. dworców kolejowych i węzłów przesiadkowych) można dojechać do centrum Warszawy m.in.:

  • metrem – linie M1 i M2
  • tramwajami – linie DM1, 4, 7, 9, 10, 15, 17, 18, 22, 24, 25, 35, 71 i 72
  • autobusami – linie 107 (kursuje od poniedziałku do piątku), 109, 111, 116, 117, 127,128, 131, 158, 160, 171, 174, 175, 180, 222, 227, 501, 503, 504, 507, 517, 518,519, 520, 521, 522, 525, 700 i Z-17
  • pociągami SKM – linie S1 i S2 (do stacji Warszawa Śródmieście) i S3 (do stacji Warszawa Centralna)
  • pociągami KM – linie R1 (KM1), R2 (KM2), R3 (KM3), R7 (KM7), R8 (KM8) –  do stacji Warszawa Śródmieście i RL (KML) – do stacji Warszawa Centralna.

Podróż można szczegółowo zaplanować korzystając z wyszukiwarki połączeń ZTM lub „jak dojadę”

21 lipca – jak dojechać na pl. marsz. J. Piłsudskiego?

Fot. ZTM

Fot. ZTM

W czwartek, 21 lipca na pl. marsz. J. Piłsudskiego odbędzie się koncert. Dojazd zapewnią:

  • metro – linie M1 (stacja Świętokrzyska lub Ratusz-Arsenał) i M2 (stacja Nowy Świat-Uniwersytet lub Świętokrzyska)
  • tramwaje – linie 4, 15, 17, 18 i 35 (przystanki: Królewska, Pl. Bankowy lub Metro Ratusz Arsenał), DM1, 13, 20, 23 i 26 (przystanek Metro-Ratusz Arsenał)
  • autobusy – linie E-2 i 520 (przystanek Pl. Bankowy), 102, 105 i 107 (przystanek Zachęta),111, 128 i 175 (przystanki: Pl. Piłsudskiego lub Pl. Teatralny), 116, 180, 222 i DM2(przystanek Hotel Bristol), 160 (przystanek Metro-Ratusz Arsenał), 171 (przystanki: Pl. Bankowy lub Królewska), 190 i 527 (przystanek Metro-Ratusz Arsenał), 227 (przystanek Pl. Bankowy), 503 i 518 (przystanki: Uniwersytet  lub Pl. Zamkowy).

Uwaga! W związku z przygotowaniami do koncertu, przebiegiem uroczystości oraz zapewnieniem uczestnikom bezpiecznego powrotu po zakończeniu koncertu możliwe są czasowe zamknięcia ulic w sąsiedztwie placu Piłsudskiego. W takim przypadku pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy zmienione. Nie będą także obsługiwały przystanków na ulicach wyłączonych z ruchu. Jednocześnie trasy zostaną zaplanowane tak, aby umożliwić uczestnikom dojazd w rejon uroczystości.

23 lipca – jak dojechać do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej i Świątyni Opatrzności Bożej?

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Na 23 lipca zaplanowano dwa wydarzenia – mszę świętą i program artystyczny w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy J. Mehoffera orazuroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej u zbiegu ulicy Prymasa Augusta Hlonda i al. Rzeczypospolitej.

Do Wyższego Seminarium Duchownego można dojechać:

  • tramwajami – linie 2 (z węzła przesiadkowego Metro Młociny do przystanku Mehoffera), 17(m.in. z przystanku Centrum do przystanku Mehoffera)
  • autobusami – linia 101 (z węzła przesiadkowego Metro Młociny do przystanku Mehoffera),126, 133 i 186 (przystanek Mehoffera), 152 (przystanek Tarchomin), 509 (m.in. z Dworca Wileńskiego do przystanku Mehoffera), 516 (przystanek Nowodworska), 518 (m.in. z Dworca Centralnego do przystanku Nowodworska lub Mehoffera).

Dojazd do Świątyni Opatrzności Bożej zapewniają linie autobusowe: specjalna linia DM2kursująca w dniach 21-24 lipca i 116 (m.in. z przystanku Foksal do przystanku Sobieskiego), 180(m.in. z przystanku Foksal do przystanku Wilanów), 139, 710 i 724 (m.in. z Metra Wilanowska do przystanku Sobieskiego), 163 (przystanek Wilanów), 164 i 317(przystanek Sobieskiego), 217(m.in. z Metra Wilanowska do przystanku Świątynia Opatrzności Bożej), 519 i 700 (m.in. z Dworca Centralnego i przystanku Centrum do przystanku Sobieskiego), 522 (m.in. z Dworca Centralnego i przystanku Centrum do przystanku Świątynia Opatrzności Bożej).

Uwaga! W związku z przygotowaniami i przebiegiem uroczystości oraz zapewnieniem uczestnikom bezpiecznego powrotu po ich zakończeniu możliwe są czasowe zamknięcia ulic w sąsiedztwie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Świątyni Opatrzności Bożej. W takim przypadku pojazdy komunikacji miejskiej będą kierowane na trasy zmienione. Nie będą także obsługiwały przystanków na ulicach wyłączonych z ruchu. Jednocześnie trasy zostaną zaplanowane tak, aby umożliwić uczestnikom dojazd w rejon uroczystości.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

21-24 lipca – specjalne linie z okazji Światowych Dni Młodzieży

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Od 21 do 24 lipca po stołecznych ulicach będą kursowały specjalne linie komunikacji miejskiej: tramwajowa DM1 i autobusowa DM2. Linie zapewnią dojazd do najważniejszych zabytków i instytucji kulturalnych oraz głównych węzłów przesiadkowych.

Linia tramwajowa DM1 będzie kursowała na trasie: PL.NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most J. Poniatowskiego – al. J. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL.NARUTOWICZA.

Będzie można nią dojechać m.in. do: Dworca Centralnego (przystanek Dworzec Centralny), stacji kolejowej Warszawa Śródmieście (przystanek Centrum), Muzeum Narodowego (przystanek Muzeum Narodowe), Stadionu Narodowego (przystanek Rondo Waszyngtona), Zamku Królewskiego i Starego Miasta (przystanek Stare Miasto) i Muzeum Powstania Warszawskiego (przystanek Muzeum Powstania Warszawskiego).

Tramwaje będą kursowały w godzinach 9-21 z częstotliwością 12 minut (21 i 22 lipca) oraz 15 minut (23 i 24 lipca).

Dla linii autobusowej DM2 będzie obowiązywała trasa: POWĄZKI CM. WOJSKOWY – Powązkowska – Okopowa – M. Anielewicza – Świętojerska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska – Przyczółkowa – WILANÓW.

Autobusy zapewnią dojazd m.in. do: Cmentarza Powązkowskiego (przystanek Powązki-IV Brama), Muzeum Historii Żydów Polskich (przystanek Nalewki-Muzeum), Pomnika Powstania Warszawskiego (przystanek Pl. Krasińskich), Zamku Królewskiego i Starego Miasta (przystanek Pl. Zamkowy), Muzeum Narodowego (przystanek Foksal), Muzeum Łazienki Królewskie (przystanek Łazienki Królewskie), Świątyni Opatrzności Bożej (przystanek Sobieskiego) i Muzeum Pałac w Wilanowie (przystanek Wilanów).

Autobusy będą podjeżdżały na przystanki w godzinach 9-21 co około 15 minut


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c