Whisbear, czyli warszawski miś usypiacz [RECENZJA]

Warszawskie firmy od stuleci cieszą się dobrą renomą. W niedzielę nasza redakcja gościła na Dniu Życzliwości dla kobiet w ciąży w Pałacu Prymasowskim. Jednym z gadżetów dla maluchów, jakie prezentowano podczas tego wydarzenia był Whisbear, czyli miś-usypiacz.

Fot. Whisbear

Fot. Whisbear

Swoją drogą bardzo kreatywna nazwa, pochodzi od angielskiego whisper… czyli szept. Jest to produkt rodzimy- zaprojektowany przez studentkę warszawskiej ASP Marię Czapską, a misie powstają w szwalni na Mazowszu, co stanowi niewątpliwą zaletę, w czasach, gdy rynek zalewany jest towarami made in China.

Jedna z mam obecnych na pokazie wraz ze swoim maleństwem po krótce opowiedziała o zaletach szumiącego misia… Miś ma kształt zabawnego głowonoga, z kolorowymi łapkami – my zdecydowaliśmy się na kolor arbuzowy z myślą o córce, która już wkrótce zasili szeregi naszej rodziny. Póki co mamy dwoje dzieci – starszy syn ma pięć lat, a młodszy 1,5 roku. Najpierw przetestował go młodszy synek… przybliżył uszko, a jego buzia wyrażała zdziwienie. Ideę szumów przerabialiśmy wcześniej w postaci zapętlonej suszarki z ipada. Metoda dziwna, ale działa. Maluch słyszy odgłosy podobne do tych, jakie słyszał w brzuchu mamy. U Whisbear’a rolę suszarki odgrywa serduszko umieszczone w główce zwierzątka.

Mis jest bardzo praktyczny. Dzięki magnesom wszytym w łapki można go zaczepić przy łóżeczku dziecka. Jego uszka i kolorowe łapki szeleszczą, co czyni go doskonałą zabawką sensoryczną.

Jeśli dodamy do tego miły dla oka wygląd to otrzymamy bardzo dobry gadżet dla wszystkich umęczonych usypianiem rodziców. Nieoczekiwanie u nas w domu miś zyskał drugiego fana… mój pięciolatek wziął go w ręce i mocno przytulił… a następnie zasnął. To żywy dowód, że zabawka choć nie dedykowana sprawdza się doskonale również jako przytulanka dla starszaków. Zaopatrzony w taki gadżet mniej boję się efektu domina, który miałby polegać na budzeniu jednego dziecka przez drugie.

Zabawka jest zapakowana w tekturowe pudełko, a następnie w pluszowy woreczek. Może z powodzeniem stanowić elegancki prezent dla świeżo upieczonych rodziców. Polecamy! U nas miś sprawdził się świetnie!

Misiaka możecie zakupić: http://whisbear.com/

AS

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.