Wiadomo, co było w wodzie Żywiec Zdrój: „trzy substancje chemiczne”

Niedawno pisaliśmy o mężczyźnie, który poparzył sobie przełyk po spożyciu czegoś, co było w butelce wody „Żywioł” od Żywiec Zdrój. Okazało się jednak, że substancje stwierdzono tylko w tej jednej, jedynej butelce, chociaż przebadano pozostałe. Mieszkańcy Warszawy mogą więc kupować wodę bez obaw.

Fot. Producent

Fot. Producent

Jednocześnie wiadomo już, co było w butelce. Producent zdradza jeden z trzech chemicznych składników:

„Z informacji uzyskanych dzięki współpracy z Policją wynika, że we wspomnianej butelce, z której pił konsument, znajdowały się trzy substancje chemiczne, w tym etanol czyli alkohol etylowy, który jest powszechnie stosowany. Dokonaliśmy szczegółowej weryfikacji i potwierdziliśmy, że w zakładzie rozlewniczym w Mirosławcu poza alkoholem etylowym, nie są dostępne dwie pozostałe substancje chemiczne, ani produkty je zawierające”.

Wcześniej poinformowano, że ta jedna butelka, z której pił klient nie pochodzi z zakupionej zgrzewki:

„Ustalono, że w zgrzewce zakupionej przez konsumenta znalazło się 11 butelek z partii produkcyjnej z sierpnia i jedna z kwietnia, co oznacza, że produkt nie był zapakowany oryginalnie przez Żywiec Zdrój”.

Producent dodał też, że sprawdzane są „wszystkie etapy magazynowania i dystrybucji produktu, w tym hurtowni wielobranżowej dystrybuującej chemię i opakowania w Bolesławcu, w której dokonano zakupu produktu stanowiącego przedmiot postępowania”.

Jednocześnie Główny Inspektorat Sanitarny w oficjalnym komunikacie informuje, że poza przypadkiem z Bolesławca, nie  ma dotychczas dowodów na to, że woda Żywioł Żywiec Zdrój stanowi zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Bezpieczeństwo innych produktów nie zostało w jakikolwiek sposób podważone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c