Włamał się do mieszkania i pobił ciężarną kobietę. Chciał ją okraść

Kryminalni z Otwocka zatrzymali w Warszawie 21- latka, który jest podejrzewany o dokonanie rozboju. Z policyjnych ustaleń wynika, że przed kilkoma dniami zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego z otwockich mieszkań, gdzie przedmiotem przypominającym broń sterroryzował i uderzył młodą ciężarną kobietę, po czym skradł telefon. Jeszcze dziś policjanci złożą wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Fot. KSP

Fot. KSP

Przed kilkoma dniami do mieszkania młodej kobiety siłą wtargnął zamaskowany mężczyzna. Kobieta wszczęła alarm, a wówczas napastnik przedmiotem przypominającym broń kilkukrotnie ją uderzył nie zważając na fakt, że jest ciężarna.

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że sprawca kierując w jej kierunku broń zagroził jej pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania, po czym zbiegł. Młoda kobieta natychmiast trafiła do szpitala.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z komendy w Otwocku, przeprowadzili w tej sprawie niezbędne ustalenia. W ich efekcie wczoraj po południu w Warszawie dokonali zatrzymania 21- latka podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas przeszukania mundurowi odnaleźli i zabezpieczyli, jak się okazało replikę pistoletu.

Dziś sprawa zostanie przekazana do otwockiej prokuratury. W tej sprawie policjanci złożą wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.