Wojsko na drogach w całej Polsce. Armia wydaje komunikat

Sztab Generalny Wojska Polskiego wydaje komunikat w związku ze wzmożonym ruchem kolumn pojazdów wojskowych.

Fot. Shutterstock

Od 12 lutego 2024 r. na drogach niemal całego kraju odbywać się będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24 – Informuje Sztab Generalny Wojska Polskiego.

Od połowy lutego do końca maja na polskich drogach będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojskowych pojazdów. Jest to związane z prowadzonymi ćwiczeniami, w ramach których kolumny wojskowe będą przemieszczać się praktycznie po wszystkich województwach.

Pojazdy będą poruszać się autostradami, drogami ekspresowymi oraz drogami krajowymi. Jak zapewnia Sztab Generalny, ruch został zaplanowany w ten sposób, by generować jak najmniej utrudnień. Kolumny będą eskortowane przez Żandarmerię Wojskową i Wojsko Polskie przy współpracy z Policją. Przejazdy zostały również skoordynowane z władzami lokalnymi.

Ćwiczenia mają m.in. posłużyć do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych i współpracy międzynarodowej. Jak podkreśla armia, bezpieczeństwo i obronność kraju wymagają ciągłego doskonalenia umiejętności żołnierzy.

Ministerstwo apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i nie wjeżdżanie pomiędzy jadące kolumny wojskowych pojazdów. Za ewentualne utrudnienia MON przeprasza i prosi o wyrozumiałość.

Jednocześnie resort zwraca się z apelem o nie publikowanie w internecie informacji, zdjęć czy nagrań ujawniających ruchy wojska, daty i miejsca przejazdów kolumn czy dane dotyczące lotów wojskowych statków powietrznych. Podkreśla, że tego typu działania w sieci mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i obronności kraju.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]