Wydano już pół miliona hologramów do Karty Warszawiaka

Zarząd Transportu Miejskiego wydał już pół miliona hologramów do Kart Warszawiaka i Kart Młodego Warszawiaka. Gratulujemy Pani Grażynie Zębali, która odebrała 500 000 tysięczny hologram. Od dyrektora ZTM Wiesława Witka otrzymała na pamiątkę zestaw upominków.

fot. ZTM

fot. ZTM

Wydanie półmilionowego hologramu zbiegło się w czasie z drugą rocznicą wprowadzenia ulgi dla osób mieszkających i płacących podatek PIT w stolicy.

Pani Grażyna Zębala, emerytowana nauczycielka, jak sama mówi, bardzo lubi komunikację miejską i często z niej korzysta. Chwali też stronę internetową ZTM, na której regularnie sprawdza rozkłady jazdy autobusów i tramwajów. Pasażerka formalności związane z uzyskaniem hologramu załatwiła w Punkcie Obsługi Pasażerów na Młocinach.

Na spotkaniu, które odbyło się 3 grudnia w siedzibie ZTM, dyrektor Wiesław Witek zaznaczył, że bardzo cieszy się z liczby wydanych hologramów i nie przypuszczał, że nastąpi to tak szybko. Wręczył Pani Grażynie Zębali zestaw upominków ZTM oraz firmowy portfel, do którego, jak mówił, będzie mogła chować teraz zaoszczędzone dzięki uldze pieniądze. Zachęcał też do korzystania ze zniżek m.in. w teatrach, kinach czy ośrodkach sportu, przysługujący osobom posiadającym hologram.

Listę miejsc, które honorują Karty sprawdzić można tutaj

Zdobądź hologram

Kończy się właśnie kolejny rok i zbliża się okres rozliczeń. Zachęcamy wszystkich mieszkających w stolicy do rozliczenia się w Warszawie i wyrobienia Karty Warszawiaka. To nie tylko ulga na bilety w komunikacji miejskiej, ale i promocje w wielu instytucjach. Lista miejsc, które honorują Karty stale się powiększa.

Aby otrzymać hologram wystarczy przyjść do dowolnego POP-u albo WOM-u, wypełnić wniosek i przynieść ze sobą pierwszą stronę PIT z prezentatą urzędu skarbowego. Można też przynieść zaświadczenie z urzędu skarbowego. Jeśli podatek został  rozliczony przez Internet, należy wziąć ze sobą pierwszą stronę wydrukowaną oraz wydrukowane UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – PIT wraz z wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO. W przypadku braku numeru niezbędne jest okazanie zaświadczenia z Urzędu skarbowego lub okazanie pierwszej strony PIT poświadczonej przez Urząd Skarbowy. Należy mieć ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport oraz WKM lub inny nośnik biletów.

Wszystkie szczegóły dotyczące Karty Warszawiaka i Karty Młodego Warszawiaka sprawdzić można na stronie ztm.waw.pl w zakładce karta miejska.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.