Z OSTATNIEJ CHWILI: Ogromny pożar i wybuch na Kobielskiej! Ewakuacja, 8 rannych, jedna ciężko [WIDEO Z AKCJI]

Na Kobielskiej doszło do ogromnego pożaru w jednym z mieszkań. Strażacy zdołali wyciągnąć z ognia jedną osobę. Z oparzeniami została zabrana do szpitala.

Z relacji świadków wynika, że doszło do wybuchu, a następnie pożaru w jednym z mieszkań. Na miejsce udała się straż pożarna.

„Doszło do pożaru na drugim piętrze budynku wielorodzinnego” – mówi nam st. kpt. Michał Konopka z Zespołu Parowego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy – „Jedna osoba została ewakuowana przez strażaków. Z poparzeniami przekazano ją pod opiekę pogotowia ratunkowego” – dodaje strażak.

Ze względu na duże zadymienie i prowadzone działania ewakuowano cały budynek. Obecnie pogotowie ratunkowe bada osoby ewakuowane. Ze wstępnych informacji wynika, że łącznie ucierpiało 8 osób.

Strażacy wydobyli z mieszkania dwie butle gazowe. Nie wiadomo jednak czy doszło do wybuchu. Strażacy mówią, że od chwili ich przyjazdu, żadnego wybuchu nie zanotowano, jednak potwierdzają, że świadkowie przedstawiają taki przebieg wydarzeń.

[AKTUALIZACJA] Dzielnica podstawiła autobus w którym mieszkańcy czekać będą najprawdopodobniej na wynik kontroli Nadzoru Budowlanego. Cały czas na miejsce dojeżdżają kolejne karetki. Ratownicy medyczni badają mieszkańców.

Zdjęcia i film: Kamil Witkowski

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.